تیپ های شخصیتی و شادمانی در شغل - بهینگی

تیپ های شخصیتی و شادمانی در شغل

اشتراک گذاری :
تیپ های شخصیتی و شادمانی در شغل

تیپ های شخصیتی و شادمانی در شغل

تیپ های شخصیتی و شادمانی در شغل

تا حالا برایتان باعث تعجب نبوده است که همکار مجاور شما که دقیقا کاری مشابه شما انجام می دهد، در محل کار شادتر به نظر می رسد ؟

به نظر می رسد پاسخ سوال فوق در تفاوت بین تیپ شخصیتی شما و همکارتان نهفته باشد. تیپ شخصیتی میتواند تاثیر قابل توجهی بر میزان شادمانی شغلی داشته باشد.

یکی از تست های شناخته شده شخصیت شناسی، تیپ شناسی میرز بریگز(MBTI) است. تست شخصیت MBTI ترجیحات روانی افراد مانند درونگرایی و برونگرایی را اندازه گیری می کند. مطابق این تست در مجموع ۱۶ تیپ شخصیتی وجود دارد.

وبسایت Truity Psychometrics که به صورت آنلاین تستهای شخصیت و شغلی ارائه می کند ، برای تشخیص اینکه کدامیک از این تیپهای شخصیتی در محل کار شادتر هستند، یک نظرسنجی ساده انجام داد. این وبسایت از ۲۰۵۳ نفر این سوال را پرسید: ” چه میزان از کارتان راضی هستید؟”

پاسخ دهندگان می توانستند یکی از ۵ گزینه از “خیلی راضی” تا “خیلی ناراضی” را انتخاب کنند.

مطابق نتایج این نظرسنجی، افراد با تیپ ESFJ – که به معنای برونگرا، حسی، احساسی، داوری کننده است – راضی ترین افراد بودند.

نمودار زیر نتایج نظر سنجی را نشان می دهد. امتیاز ۵ نشاندهنده بالاترین سطح رضایت است و امتیاز ۱ نشان دهنده پایین ترین سطح رضایت است.

تیپ های شخصیتی و شادمانی در شغل ارتباط رضایت از شغل و موفقیت در شغل

این نظرسنجی یافته های جالب دیگری نیز داشته است. تیپ‌ های شخصیتی که در کار موفق تر از سایر تیپ ها هستند – موفقیت بر مبنای شاخص های استانداردی مانند درآمد و مسئولیت – لزوما راضی ترین ها نیستند.

به نظر میرسد تفاوت اصلی در این خصوص مربوط به ترجیح احساسی در برابر فکری(منطقی) باشد. مطابق نمودار زیر، در حالیکه ۴ مورد بالاترین درآمد به افراد فکری مربوط  می شود، اما نقاط اوج گراف رضایت به سمت افراد احساسی سنگین تر است.

تیپ های شخصیتی و شادمانی در شغل

افراد فکری بیشتر تمایل دارند تا سرپرست یا مدیر باشند. و در واقع پذیرای مسئولیتهای بیشتر هستند. ولی به نظر می رسد بالا رفتن مسئولیت منجر به رضایت شغلی بیشتر نشده است. در مقابل، چرا افراد با ترجیح احساسی از کارشان رضایت بیشتری دارند، در حالیکه این گروه از افراد درآمد کمتری داشته و مسئولیت کمتری دارند؟

Truity در این خصوص اینگونه پاسخ می دهد: “تئوری ما اینست که این نتیجه ناشی از تفاوت در نحوه انتخاب شغل بین افراد احساسی و فکری است.” افراد فکری، بیشتر تمایل دارند تا شغلی انتخاب کنند که به پیشرفت فردی آنها کمک کند. فکری ها عواملی مانند درآمد بالا، جایگاه اجتماعی بالا، فرصت برای ابراز مهارتها، و امکان اعمال قدرت و نفوذ در انتخاب شغل در نظر می گیرند.افراد احساسی، کم و بیش، تمایل دارند شغلی انتخاب کنند که نمایانگر ارزشهای فردی آنها بوده و امکان خدمت به دیگران فراهم کند.

در حالیکه افراد فکری ممکن است تصور کنند درآمد بالا یک اولویت در انتخاب شغل است، اما در انتها، آنها رضایت کمتری از شغل دارند. شاید لازم باشد تا افراد فکری زمان بیشتری صرف کنند تا سوالات عمیق تر در خصوص اهداف و معنای شغل قبل از انتخاب مسیر شغلی بپرسند.

نتایج کاملتر این تحقیق را در فایل پیوست می توانید مشاهده کنید.

فایل پیوست: PersonalityType-CareerAchievementStudy

منبع : businessinsider

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz