تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت دوم) - بهینگی

تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت دوم)

اشتراک گذاری :
تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت دوم)

پنج راه برای شروع کار

غلبه همیشگی بر اهمال کاری نیازمند این است که از هر روش و تکنیکی برای سامان دهی خود و انگیزه دهی به خود برای تکمیل کار استفاده کنید. پنج روشی را که در ادامه خواهید دید، می توانید به کار ببرید تا گرایش خود را به اهمال کاری کاهش دهید.

۱- برنامه مفصلی از کارهای خود تهیه کنید

با ایجاد یک طرح مکتوب و واضح که هر بخش از آن به ترتیب اولویت منظم شده باشد، شروع کنید. هر مرحله را ” الف “، ” ب ” و ” ج ” نامگذاری کنید. مهم ترین کارهایی که باید برای شروع انجام دهید، مشخص کرده و دور آن خط بکشید.
یک طرح مکتوب، شما را به نتیجه می رساند. چنین طرحی راه را به شما نشان می دهد، برنامه کاری که باید از آن پیروی نمایید. هرچه هدف تان را به مراحل بیشتری تقسیم کنید و آن را فهرست نمایید، راحت تر می توانید اولین قدم را بردارید. اغلب برای شروع به چنین اقدامی نیاز دارید.

بیشتر بخوانید:  مهمترین ابزارها و رویکردهای اولویت بندی : حداکثر استفاده از زمان و منابع

۲- محل کارتان را تمیز کنید

از مهم ترین کار شروع کنید. یک محل کار مرتب، انگیزه خوبی برای کارکردن است. یک ابزار برنامه ریز زمانی خوب می تواند در این خصوص خیلی مفید باشد زیرا تمرکزتان را برای کار بعدی حفظ می کند.

۳- کارهای مهم را از ضروری جدا کنید

به خود یادآوری کنید که کارهای مهم معمولا ضروری نیستند. یک کار ضروری الزاما مهم نیست. شروع کار هم ضروری است و هم مهم. کارهایی که زمان کوتاهی دارند، باید فورا انجام شوند. سپس به کارهایی بپردازید که صرفا اهمیت دارند اما ضروری نیستند. این کارهای مهم اما غیرضروری هستند که بزرگ ترین پیامدهای بالقوه را برای کار و آینده شما در پی دارند.

۴- از مهم ترین کار خود شروع کنید

همیشه تمایل دارید کارهای مهم خود را که ارزش قابل توجهی در آینده دارند، به تعویق بیاندازید. تکمیل موفقیت آمیز این کارها می تواند تاثیر زیادی بر زندگی شما داشته باشد. به نظر می رسد نوعی گرایش همگانی به سوی تعویق و تاخیر در کارها و تکمیل مهم ترین کارها تا لحظه آخر وجود داشته باشد.تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت دوم)
برخی از مردم می گویند وقتی تحت فشارند، بهتر کار می کنند. این موضوع در برخی موارد صحت دارد زیرا دیگر وقت کافی برای بهانه آوردن ندارید. فرصت تمام شده است. پیامدهای تکمیل نکردن کار به قدری جدی است که به هیچ وجه نباید آن را به تاخیر انداخت. همیشه بهتر است کار را قبل از موعد مقرر انجام دهیم.

۵- تعویق خلاقانه را تمرین کنید

برای این کار، به صورت آگاهانه کارهایی را که کمک اندکی به کل مجموعه و هدف ارزشمند شما می کنند، به تعویق بیاندازید. از آن جایی که هرگز نمی توانید تمام کارهایی را که باید، انجام دهید، باید بعضی از آن ها را به تعویق بیاندازید. تفاوت بین افراد کارآمد و ناکارآمد این است که افراد کارآمد مسائل کم اهمیت را به تعویق می اندازند.
از سوی دیگر، افراد ناکارآمد همیشه در کارهای مهم و تاثیرگذار خود امروز و فردا می کنند. از اراده و تادیب نفس خود برای تعویق کارهای کم اهمیت و نامربوط استفاده کنید تا وقت کافی برای انجام کارهای مهم و بزرگ داشته باشید.

بسیاری از کارهای کوچک فی نفسه غیرضروری هستند. اگر مدتی آن ها را انجام ندهید، سرانجام به جایی می رسید که می بینید اصلا لازم نیست انجام شوند. این کارها، بهترین گزینه ها برای تعویق خلاقانه هستند. قبل از آغاز کار، از خود بپرسید: ” چه اتفاقی می افتد اگر این کار را انجام ندهم؟ ” اگر پاسخ تان به سوال ” هیچ ” باشد، تا هر زمان که بخواهید می توانید آن را به تعویق بیاندازید. اغلب اصلا لازم نیست آن را انجام دهید.

بیشتر بخوانید:  اهمال کاران و مراتب اهمال کاری : بررسی به تعویق انداختن کارها

شانزده روش برای غلبه بر اهمال کاری

چون اهمال کاری مسئله مهمی برای بسیاری از مردم است و طی سال ها به یک غول تبدیل شده، روش هایی جهت غلبه بر آن ایجاد شده است. در این بخش با شانزده تکنیک قدرتمند آشنا می شوید که به شما کمک می کند بر اهمال کاری در کار و زندگی شخصی خود غلبه نمایید. فکر کنید کدامیک از آن ها می توانند در حال حاضر به موقعیت شما کمک بیشتری کنند.

۱- مکتوب فکر کنید

کاملا آماده شوید. هر مرحله از کارتان را به بخش های کوچک تری تقسیم نمایید. صرفا نوشتن جزئیات و از قبل آماده شدن به شما کمک خواهد کرد بر اهمال کاری غلبه کرده و کار را آغاز نمایید.

۲- تمام وسایل و ابزارهایی که نیاز دارید، قبل از شروع کار فراهم کنید

وقتی می نشینید تا کارتان را شروع کنید، اطمینان یابید که همه چیز در دسترس است طوری که تا پایان کار مجبور نباشید بلند شوید و بروید. آمادگی کامل، انگیزه قدرتمندی برای ادامه کار تا تکمیل آن محسوب می شود.تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت دوم)

۳- برای شروع، یک کار کوچک انجام دهید

قانون پارتو می گوید ۲۰ درصد اول کار، اغلب ۸۰ درصد ارزش آن کار را در بر دارد. مطمئنا کنفوسیوس نیز از این جمله چنین منظوری داشته است : ” یک سفر هزار فرسنگی نیز با یک قدم آغاز می شود. ” وقتی یک قدم کوچک برمی دارید تا کار را شروع کنید، خواهید دید که تا تکمیل شدنش به آن ادامه می دهید.

۴- تقسیم کالباسی کار

همان طور که هرگز سعی نمی کنید یک کالباس را یک باره بخورید، کار را نیز یک باره انجام ندهید. گاهی بهترین راه برای تکمیل کار، پرداختن به قسمت های کوچک و تکمیل آن ها است، درست همان طور که یک تکه کوچک کالباس را برداشته و می خورید.
انتخاب و انجام دادن یک قسمت کوچک از کار، شتاب و انگیزه لازم را به شما خواهد داد تا با اهمال کاری مقابله کنید.

۵- تکنیک پنیر سوئیسی را اجرا کنید

همان طور که پنیر سوئیسی پر از حفره است، کارتان را مثل یک تکه پنیر در نظر بگیرید و سوراخ هایی در آن ایجاد کنید. پنج دقیقه از کارتان را انتخاب کرده و انجام دهید.

برای مثال

تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت دوم)اگر بخواهید مقاله یا کتابی بنویسید، کار را به چند قسمت کوچک که به بخش مشخصی از زمان نیاز دارد، تقسیم کنید و هر وقت فرصتی یافتید آن ها را یکی یکی انجام دهید. بسیاری از نویسنده ها کار خود را با نوشتن یک صفحه در روز آغاز می کنند. اگر تحقیقی انجام می دهید، می توانید در هر جلسه یک مقاله بخوانید. بسیاری از افراد کتاب های خود را در هواپیما می نویسند یا کارهای کالج خود را در زمان های اندک بین فعالیت های شان انجام می دهند. اگر طی یک سال هر روز یک صفحه بنویسید، تا پایان سال یک کتاب ۳۶۵ صفحه ای خواهید داشت.

۶- از خارج شروع کرده و کارهای کوچک تر را از ابتدا انجام دهید

اغلب، مراحل مقدماتی وجود دارند که باید قبل از پرداختن به بخش اصلی کار، آن ها را انجام دهید. در این مورد، شروع کردن کار از خارج با انجام کارهای کوچک به شما کمک خواهد کرد که بر اهمال کاری غلبه نمایید و سپس به کارهای بزرگ بپردازید.

۷- از داخل شروع کرده و ابتدا کارهای بزرگ تر را انجام دهید

این تکنیک، متضاد تکنیک قبلی است. به فهرست کارهایی که باید انجام دهید، نگاه کنید و از خود بپرسید: ” مهم ترین کار این فهرست چیست؟ ” کدام کار بیش ترین وقت را گرفته و به بیش ترین تلاش نیاز دارد؟ از آن مورد شروع کنید و تا پایان ادامه دهید. سایر کارها، یعنی کارهای کوچک تر فهرست در مقایسه با این مورد راحت تر به نظر می رسند.

۸- کاری را انجام دهید که موجب بیش ترین ترس و استرس در شما می شود

اغلب، باید بر ترس از شکست یا رد شدن از سوی فرد دیگر غلبه کرد. در بخش فروش، این کار با مشتریان احتمالی مرتبط است. در مدیریت، با نظم بخشیدن و اخراج کارمندان ارتباط دارد. در روابط، مقابله با موقعیت نامناسب شخصی مطرح است. در هر مورد، اگر ابتدا به آن چه که بیش ترین استرس یا ترس را برای شما به ارمغان دارد، برخورد کنید، کارآمدتر می شوید. این امر اغلب کارهای عقب افتاده را در کل کار تقسیم می کند و ذهن و احساسات شما را آزاد کرده تا تمام کارها را به انجام برسانید.

۹- روز کاری خود را با ناخوشایند ترین کار شروع کنید

ناخوشایندترین کار را انجام دهید و پشت سر بگذارید. انجام هر کار دیگری در طول روز آسان تر به نظر خواهد رسید.تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت دوم)
کاری که هر روز صبح بعد از بیدار شدن باید انجام دهید، این است که یک قورباغه زنده بخورید. سپس از انجام کاری که می دانید بدترین کار ممکن در طول روزتان بوده، رضایت خواهید داشت.
” قورباغه زنده ” بزرگ ترین، دشوارترین و ناخوشایند ترین کار شما است. وقتی این کار را قبل از هر چیز دیگری انجام دهید، می دانید که در طول روز، دیگر کارهای تان به راحتی انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  برداشتی از کتاب معروف قورباغه را قورت بده : برخی راهکارهای عملی اهمال کاری

۱۰- به پیامدهای منفی انجام ندادن یا تکمیل نکردن کارتان فکر کنید

چه اتفاقی می افتد اگر کارتان را طبق برنامه انجام ندهید؟ ترس و خواسته، انگیزه های خوبی برای رفتارهای انسان به شمار می روند. گاهی می توانید با فکر کردن به مزایا و پاداش تکمیل کار به خود انگیزه دهید و گاه می توانید با فکر کردن درباره پیامدهای منفی انجام ندادن و تکمیل نکردن کار در زمان مقرر، انگیزه لازم برای انجام کار را بیابید.

۱۱- به مزایای انجام و تکمیل کار فکر کنید

تمام دلایل و فواید انجام کار و تکمیل آن در زمان مقرر را بنویسید. هر چه دلایل تکمیل کار بیشتر باشد، میل شما برای آغاز کار شدیدتر و انگیزه درونی جهت تکمیل کار قدرتمندتر خواهد شد.
اگر یک یا دو دلیل برای انجام کار دارید، انگیزه شما در سطح متوسطی است. اما اگر ده یا بیست دلیل برای تکمیل داشته باشید، سطح انگیزه تان بسیار بالا بوده و پایداری و انضباط شما نیز بیشتر خواهد شد.

۱۲- وقتی روی یک پروژه کار می کنید، پانزده دقیقه در طول روز را مشخص کنید

زمان خاصی را مثلا ۱۰:۰۰ تا ۱۰:۱۵ یا ۲۰:۰۰ تا ۲۰:۱۵ در نظر بگیرید و پانزده دقیقه بدون نگرانی درباره هر چیزی فقط به کار خود بپردازید. با این تکنیک طوری کار خود را شروع می کنید که احتمال تکمیل آن بیشتر می شود.
برای دستیابی به بیشترین نتایج از این تکنیک، باید با خود قرار ملاقاتی بگذارید و آن را یادداشت نمایید. سپس، در زمان مقرر، ابزارها و وسایل مورد نیاز خود را آورده و جلسه پانزده دقیقه ای خود را آغاز کنید. در پایان این پانزده دقیقه، ممکن است بخواهید کار را ادامه دهید. اگر نه، کارتان را کنار بگذارید و یک پانزده دقیقه دیگر را برنامه ریزی نمایید و به این قرار پایبند باشید.

۱۳- به کمال گرایی خود اصرار ورزید

از آن جایی که کمال گرایی دلیل اصلی اهمال کاری است، سعی کنید نگران انجام دادن کار به صورت بی عیب و نقص نباشید. فقط کار را شروع و سرسختانه ادامه دهید. همیشه می توانید به عقب بازگشته و کارتان را بازبینی و تصحیح کنید. هیچ کار ارزشمندی در مرتبه اول انجام آن، حاصل نمی شود.

۱۴- حوزه ای را انتخاب کنید که اهمال کاری در آن به شما ضرر می زند

حوزه خاصی را که می دانید در آن به اهمال کاری گرایش دارید، انتخاب کنید. مهم ترین حوزه را برگزینید و بر نمونه خاصی از اهمال کاری فائق آیید. اولویت های خود را تعیین نمایید و بر حوزه ای که اهمال کاری در آن به موفقیت شما لطمه می زند، تمرکز کنید.
همیشه ابتدا به دشوار ترین کار بپردازید. خود را برای مقابله با سخت ترین قسمت های کار به چالش بکشید و قبل از هر کار دیگری آن را به اتمام برسانید.تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت دوم)

۱۵- اجبار به پایان کار داشته باشید

وقتی کارتان را شروع کردید، تا پایان آن دست از کار نکشید. وقتی یک کار مهم را شروع می کنید و تصمیم می گیرد تا تکمیل آن ادامه دهید، بنیان کار هدفمند و ماندگار را ایجاد می کنید. خود را مجبور کنید ۵ درصد نهایی کار را به پایان برسانید. ارزش این قسمت در زمینه رضایت شخصی به اندازه سایر کارها است.

این نکته، جالب و تا حدی تاسف برانگیز است که برخی از افراد بر اهمال کاری غلبه می کنند تا کارهای خود را انجام دهند اما هرگز آن را به پایان نمی رسانند. همان طور که به پایان کار نزدیک و نزدیک تر می شوند، دلایل و بهانه های بیشتری برای به تعویق انداختن ۵ تا ۱۰ درصد کار پیدا می کنند. به همین دلیل بیشتر رساله های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هرگز تکمیل نمی شوند. ممکن است فردی سال ها در کالج به تحقیق بپردازد و بدون دریافت مدرک آن جا را ترک کند، زیرا قادر به تکمیل ۵ تا ۱۰ درصد پایانی کار نبوده است.

تنها وقتی کاری را تکمیل می کنید، لذت، رضایت و انبساط خاطر حاصل از پایان کار را تجربه خواهید کرد. وقتی آخرین جزئیات را تمام می کنید، آزادی و دستیابی را حس می کنید. اما این امر زمانی امکان پذیر است که کار را ۱۰۰ درصد به اتمام برسانید.

بیشتر بخوانید:  مقصدتان را انتخاب کنید، افزایش ده برابری سرعت پیشرفت با تعیین اهداف

۱۶- ضرب آهنگ سریعی داشته باشید

ضرب آهنگ سریع برای رسیدن به موفقیت الزامی است. به سرعت کار کنید. سریع حرکت کنید، سریع بنویسید، سریع عمل کنید، همراه کار پیش بروید. آگاهانه تصمیم بگیرید در تمام عادات خود سریع عمل کنید.
اگر سریع تر از همیشه کار کنید، خواهید دید چقدر حجم کارهای انجام شده تان بیشتر خواهد شد. در واقع، اگر همیشه خود را مجبور کنید سخت تر و سریع تر کار کنید، جادوی ” تجربه جریان ” را حس خواهید کرد. وقتی به این جریان می پیوندید، حس اعتماد به نفس و کارایی را تجربه می کنید. وقتی در جریان هستید، در مدت زمان کوتاه تری نسبت به گذشته، حجم بیشتری از کار را به اتمام خواهید رساند.

سامان دهی دقیق زندگی، کار و ضرب آهنگ آن به گونه ای است که باعث می شود این جریان را به طور منظم تجربه کنید. این امر در واقع راه رسیدن به موفقیت است. تمام افراد کارآمد جریان شگفت انگیزی از انرژی را در یک اساس منظم تجربه می کنند. درست مثل اوج گرفتن هواپیما، این جریان از طریق سرعت بخشیدن به ضرب آهنگ و حفظ آن تا اوج گیری فعال می شود.

تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت دوم)بزرگ ترین چالش شما در مدیریت زمان

غلبه بر اهمال کاری نیازمند جسارت و انضباط شخصی است، به کار سخت و اراده نیاز دارد اما پاداش کار بسیار ارزشمند است. عزت نفس، اعتماد به نفس و افتخار شخصی بیشتری را تجربه می کنید، به موفقیت پایدار دست خواهید یافت. به عنوان فردی کارآمد با غلبه بر اهمال کاری و تمرکز یافتن بیش از هر فرد دیگری و بیش از حجم کار کنونی خود، کار انجام خواهید داد. هیچ تصمیم دیگری مثل ” الان انجام بده! ” نمی تواند رضایت شما را جلب کند و کیفیت زندگی تان را افزایش دهد.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz