تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت اول) - بهینگی

تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت اول)

اشتراک گذاری :
تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت اول)

اهمال کاری، دزد زمان است. دلیل اصلی این که بسیاری از مردم زندگی نومیدانه ای دارند و در شرایط نامناسبی بازنشست می شوند، گرایش به اهمال کاری در میان آن هاست. این گونه نیست که مردم ندانند برای رسیدن به موفقیت چه باید کنند. بیشتر مردم از مراحلی که باید طی کنند تا زندگی و کار خود را بهبود بخشند، کاملا اطلاع دارند. مشکل این است که آن ها دائما دلایلی برای انجام ندادن کارشان پیدا می کنند تا این که دیگر برای انجام دادن آن کار خیلی دیر می شود. به قدری در کارشان امروز و فردا می کنند که دیگر فردایی باقی نمی ماند.

یکی از ارزشمندترین عادت هایی که می توانید در زندگی خود داشته باشید، حس اضطرار یا یک انگیزه درونی برای انجام کار است. حس اضطرار مخالف اهمال کاری است و قدرتمندترین عامل برجسته محسوب می شود. حس اضطرار می تواند به اندازه هر عادت دیگری به شما کمک کند.

در خط سرعت حرکت کنید

در یک تحقیق، از ۱۰۴ مدیرعامل درباره ویژگی های خاصی که یک جوان باید داشته باشد تا در شرکت آن ها خیلی زود ترفیع یابد، سوال کردند. یک فهرست از پنجاه ویژگی به آن ها داده شد تا از میان آن ها انتخاب کنند.

تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت اول)جالب این که ۸۴ درصد از آن ها معتقد بودند دو ویژگی از میان این پنجاه ویژگی اهمیت بیشتری دارد.

۱- توانایی جدا کردن مسائل مرتبط از نامرتبط

این مورد در واقع توانایی تعیین اولویت ها در استفاده از زمان بود. هر مدیر چنین تجربه ای را داشته که یکی از کارمندانش روی موردی کار کند که در اولویت های پایین باشد و کارهای اولویت های بالا را رها کند. بسیاری از سازمان ها کارمندان بسیاری دارند اما همه آن ها کارآمد نیستند، صرفا به این خاطر که بسیاری از این افراد زمان زیادی را روی موارد اولویت پایین صرف می کنند.

بیشتر بخوانید:  مهمترین ابزارها و رویکردهای اولویت بندی : حداکثر استفاده از زمان و منابع

۲- توانایی سریع انجام دادن کارها

این توانایی مثل توانایی گرفتن توپ و دویدن بدون تردید یا تاخیر است. همه افراد مایلند کارشان را خوب انجام دهند، اما “راه شکست با مقاصد و نیت ها سنگفرش شده است.” تنها کارها و فعالیت ها اهمیت دارند و تنها این فعالیت ها منجر به تکمیل مهم ترین کارها می شوند.

اعتبار یافتن به خاطر سرعت و قابلیت اطمینان

چه برای یک سازمان کار کنید یا خودتان صاحب شرکتی باشید یا اگر در قسمت فروش هستید، وقتی به سرعت و قابلیت اطمینان در کار مشهور شوید، دیگر لازم نیست نگران موفقیت، ترفیع و ثروت باشید. بلیط موفقیت خود را به دست بیاورید. وقتی بتوانید کارهای مرتبط را از نامرتبط جدا کنید و کارتان را سریع انجام دهید، به خط مقدم موفقیت و فرصت ها می رسید.

راه های کاهش فقر زمانی

امروزه بزرگترین کمبود در میان کارمندان، کمبود وقت است. مردم دچار فقر زمانی هستند. سازمان ها به افراد یا خدماتی که در زمان آن ها صرفه جویی کند، پول بیشتری پرداخت می کنند. وقتی از شرکت دیگری می خواهید مواد لازم برای کالا یا خدمات شما فراهم کند، در صورتی که کار خود را سریع انجام دهد، ارزش و احترام بیشتری برای آن قائل می شوید. سرعت پاسخگویی به نیاز را شاخص کیفیت بالای محصول و خدمات می دانیم. افرادی که در کار خود سریع هستند از افرادی که کار می کنند، باهوش تر قلمداد می شوند. ما خدمات آن ها را سریع تر دریافت کرده و با مقاومت کمتر، قیمت بیشتری به آن ها پرداخت می کنیم.تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت اول)

از سوی دیگر، وقتی با سازمانی کار می کنیم که سرعت پاسخگویی و انجام کار آن پایین است، خود به خود احساس می کنیم سازمان مدیریت ضعیفی دارد. تصور می کنیم که افراد ناکارآمدی این شرکت را مدیریت می کنند. محصولات این شرکت ارزش کمتری نسبت به محصولات و خدمات شرکت هایی دارد که سریع کار می کنند.

اهمیت زمان در غلبه بر اهمال کاری

امروزه یکی از جملات و بندهای پایانی در هر قرارداد تجاری این است: “زمان در این قرارداد حائز اهمیت است.” یعنی تعهد به انجام تمام کارها در کمترین زمان ممکن.

یادگیری غلبه بر اهمال کاری، پله اصلی در نردبان موفقیت است. بدون این توانایی نمی توانید در کارهای تان به موفقیت برسید. خوشبختانه، اهمال کاری عادتی است که می توان بر آن غلبه کرد. ایجاد حس اضطرار نیز عادتی است که می توان کسب نمود.

بیشتر بخوانید:  نقشه ذهنی اهمال کاری : تصاویر 1000 کلمه ای

ایجاد حس اضطرار

هفت مرحله برای برنامه ریزی ذهن با حس اضطرار وجود دارد. این مراحل شما را به غلبه بر اهمال کاری، شروع مهم ترین کارها و ادامه مصممانه کار تا تکمیل آن تشویق می کند.

۱- تعیین اهداف ارزشمند

اهداف ارزشمندی را برای خود تعیین کنید که شدیدا دوست دارید به آن ها دست یابید. هر انگیزه ای نیاز به ” محرک ” دارد. یکی از مهم ترین دلایل اهمال کاری این است که فرد هیچ هدف خاصی ندارد تا کار را شروع کرده و تا تکمیل شدنش آن را ادامه دهد.

بسیاری از افراد امروز و فردا می کنند زیرا واقعا نمی خواهند آن کار را انجام دهند. در نتیجه، از هر توجیهی برای تاخیر در آغاز کارشان استفاده می کنند. جهت مقابله با این موضوع، می توانید اهداف خود را به عنوان یک محرک به کار برید. هر چه اهداف بیشتری داشته باشید، احتمال به تعویق انداختن کارهایی که برای رسیدن به موفقیت ضروری است، کمتر می شود.تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت اول)

۲- کارهای خود را تکمیل شده تصور کنید

ذهن خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که با تصور مداوم کارهای تکمیل شده خود، بر اهمال کاری غلبه کنید. تصور کنید به اهداف تان دست یافته اید. تجسم کنید که چه احساسی نسبت به کارهای تکمیل شده خود خواهید داشت. رضایتی را که از تکمیل شدن کارها حس خواهید کرد، تجسم نمایید. هرچه احساس رضایت ذهنی شما لذت بخش تر باشد، تمرکز بیشتری خواهید داشت. هرچه وضوح بیشتری نسبت به کارهای تمام شده خود در ذهن داشته باشید، انرژی بیشتری خواهید داشت. تصاویر ذهنی واضح از آینده مطلوب، ذهن شما را هوشیارتر می کند و اجازه می دهد بهتر تمرکز کنید.

بنابراین اراده خود را برای انجام کارهای لازم جهت تبدیل کردن تصویر ذهنی به واقعیت، بهبود خواهید داد.

۳- از جملات مثبت استفاده کنید

از قدرت جملات مثبت برای برنامه ریزی حس اضطرار در ضمیر ناخودآگاه خود استفاده کنید.

دبلیو کلمنت استون که پسر بچه روزنامه فروش یتیمی بود و در شیکاگو زندگی می کرد، ثروتی معادل ۸۰۰ میلیون دلار به دست آورد. وی در کتاب خود تحت عنوان موفقیت با رویکرد ذهنی مثبت می نویسد تکرار جمله ” الان انجام بده! ” عامل اصلی در گریز او از فقر و رسیدن به ثروت بوده است.

در شرکت او یعنی شرکت بیمه ترکیبی آمریکا که شعبه هایی در سراسر آمریکا و جهان دارد، هر روز قبل از شروع کار، تمام کارمندان جمع می شوند و پنجاه بار فریاد می زنند” الان انجام بده! ” و بعد سرکارشان می روند.

می توانید هر عادت ذهنی را با استفاده از تکرار جملات به شکل جمله های آگاهانه و تصاویر ذهنی، در خود نهادینه کنید. خیلی زود در خواهید یافت که کار کردن با حس اضطرار مثل نفس کشیدن برای شما عادت شده است.

۴- ضرب الاجل هایی را برای خود تعیین کنید

برای مهم ترین کارهای خود ضرب الاجل هایی را تعیین کنید. برای خود حد نصابی مشخص نمایید. به دیگران بگویید ظرف مدت زمان خاصی کارتان را انجام خواهید داد. خواهید دید که گفتن به دیگران تا چه حد به شما انگیزه می دهد. اغلب، قول دادن به دیگران برای تکمیل کار تا یک زمان مشخص از قول دادن به خودتان تاثیر بیشتری دارد.

بیشتر بخوانید:  برداشتی از کتاب معروف قورباغه را قورت بده : برخی راهکارهای عملی اهمال کاری

۵- اجتناب از توجیه کردن

به نظر می رسد همیشه اهمال کاری با توجیه همراه بوده است و توجیه را به بهترین شکل می توان به این صورت تعریف کرد: ” تلاش جهت ارائه تفسیری مطلوب از نظر اجتماع، برای کاری که از نظر اجتماعی غیرقابل قبول است.”تکنیک های غلبه بر اهمال کاری ، چالشی برای مدیریت زمان (قسمت اول)

توجیه در واقع توضیح و بهانه آوردن برای رفتاری بی حاصل است. افرادی که امروز و فردا می کنند، همیشه معتقدند آن چه را که به آن فکر می کنند، دلیل خوبی برای خلاص کردن خودشان است. هرگز راحتی توجیه آوردن را نپذیرید. خود را متعهد به تکمیل کار در زمان تعیین شده کنید و سپس پل های ذهنی را بسوزانید. حتی از بررسی احتمال کار نکردن خود اجتناب کنید. هرگز به دنبال دلایلی برای توجیه تکمیل نکردن کار خود نباشید.

۶- برای تکمیل کار به خود پاداش دهید

یک سیستم پاداش دهی برای خود بسازید. برای تکمیل موفقیت آمیز هر بخش از کار و به اتمام رساندن کل کار به خود پاداش دهید. می توانید طوری برنامه ریزی کنید که برای شروع کار اشتیاق داشته باشید و تا پایان به آن ادامه دهید. فقط در هر مرحله به خود پاداش دهید.

در روانشناسی رفتار، به این کار شرطی سازی کنش گر ( عامل ) می گویند. از این تکنیک برای آموزش انسان و حیوانات استفاده می شود. رفتار انسان با طراحی یک نتیجه یا پیامد خاص که در تمام عملکردهای فرد دیده می شود، شکل می گیرد. پاداش ها به تقویت و تشویق رفتارهای خاص کمک می کند. تنبیه، مانع آن رفتارها می شود. طی زمان، عادت های افراد می تواند با تکرار پاداش ها شکل بگیرد یا واکنش های شان اتوماتیک شود.

۷- مسئولیت کامل تکمیل کار را بر عهده بگیرید

با پذیرش مسئولیت ۱۰۰ درصد تکمیل کار طبق برنامه، رفتار خود را برای غلبه بر اهمال کاری برنامه ریزی کنید. فقط به خود بنگرید. تنها بر توانایی خود تکیه کنید. مهم نیست که چه مانعی بر سر راهتان است، راهی برای رفع آن پیدا کنید. بهانه نیاورید.

قبول مسئولیت کامل نتایج و فرار نکردن برابر پا گذاشتن بر آتش است. شگفت آور است که وقتی بهانه ها و دلایل طفره رفتن از کار را حذف می کنید، تا چه اندازه می توانید کار انجام دهید.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz