از تکنولوژی هارپ و کاربردهای آن چه می دانیم؟ - بهینگی

از تکنولوژی هارپ و کاربردهای آن چه می دانیم؟

88
0
اشتراک گذاری :
از تکنولوژی هارپ و کاربردهای آن چه می دانیم؟

هارپ چیست؟

هارپ (HAARP) یک پروژه تحقیقاتی است که در ظاهر برای بررسی و تحقیق درباره لایه آیونوسفیر (Ionosphere) و مطالعات معادن زیرزمینی (با استفاده از امواج رادیویی ELF/ULF/VLF) تاسیس شده است. ولی در واقع “پروژه ای با تکنولوژی جنگ ستارگان” به منظور کامل کردن یک سلاح جدید پایه گذاری گردید.

آیونوسفیر چیست و کجاست؟

این لایه تشعشعات خطرناک “ماورای بنفش” و “اکس ری” خورشید را جذب کرده و مانند سقفی از ورود آن ها به زمین جلوگیری می نماید تا زندگی روی کره زمین امکان پذیر گردد. همچنین به دلیل محیط الکتریکی موجود در آیونوسفیر، از این لایه برای انعکاس امواج رادیویی به اطراف زمین استفاده می شود. اگر این لایه به هر دلیلی دچار اختلال شود تاثیرات بسیار زیادی روی زمین گذاشته و زیستن را مختل می کند.

لایه آیونوسفیر چه ارتباطی با هارپ (HAARP) دارد؟

سیستم هارپ (HAARP) طوری طراحی شده است که بر آیونوسفیر تاثیر مستقیم داشته باشد. از نمونه های این تاثیرات، قرمز و گداخته شدن یا ذره بینی نمودن لایه را می توان نام برد. این سیستم از یک مجموعه آنتن های مخصوص تشکیل و روی زمینی وسیع نصب می گردند. اصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به آیونوسفیر و بازگشت به زمین قادرند نه تنها به عمق دریا بروند بلکه فراتر رفته و به اعماق زمین نیز وارد می شوند و عملکرد آن مانند “رادیو ترموگرافی” (Radio Thermography) است که امروزه ژئولژیست ها برای اکتشافات مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند.

از تکنولوژی هارپ و کاربردهای آن چه می دانیم؟

عملکرد امواج رادیو ترموگرافی

وقتی یک موج کوتاه “رادیو ترموگرافی” به داخل زمین فرستاده می شود به لایه های مختلف برخورد کرده و آن لایه ها را به لرزه می آورد و از لرزش صدایی با فرکانسی مخصوص تولید و به سطح زمین باز می گردند و ژئولژیست ها از صدای بازگشتی قادرند مخازن زیرزمین را شناسایی کنند. با این تفاوت که رادیو ترموگرافی سیستمی است که با قدرتی به کوچکی ۳۰ وات، لایه های زیرزمینی را به لرزه در می آورد و حال آن که هارپ سیستم فوق العاده پیشرفته تری است که همان لایه های زمین را می تواند با استفاده از قدرتی برابر با یک میلیارد تا ده میلیارد وات بلرزاند!

بدیهی است که هر چقدر قدرت امواج بیشتر می شود، تاثیراتش روی آیونوسفیر و اثرات ذره بینی آن بالاتر می رود. حال سوال این است که هدف از استفاده از این قدرت چیست؟

آیونوسفیر گداخته شده و سپس مثل یک قلب شروع به تپش می کند و از این تپش ها، فرکانس های فوق کوتاه تولید شده که پس از اصابت به زمین به داخل آن نفوذ می نماید. در نهایت این فرکانس فوق کوتاه و نیرومند، زمین لرزه و خرابی تولید می کند.

بیشتر بخوانید:  زمین لرزه : چیستی و چرایی؟

مثالی برای درک چگونگی ایجاد زمین لرزه

وقتی شخصی صحبت می کند، اول تارهای صوتی او می لرزند (مثل لرزش های ایجاد شده در آیونوسفیر). از این لرزش فرکانس صوتی تولید شده و پس از اصابت به پرده گوش شنونده، پرده گوش او را می لرزانند (مثل به لرزه در آوردن لایه های زیرزمین به سبب اصابت فرکانس های تولید شده آیونوسفیر) و سپس در گوش صدا تولید شده و شنونده آن را می شنود.

با کمی تفکر می توان به این نتیجه رسید که تکنولوژی هارپ با ویژگی معادن یابی برای پیدا کردن مخازن گازی و نفتی ساخته نشده است! زیرا برای پیدا کردن مخازن نیاز به یک میلیارد وات نیست و یک ترموگراف برای این کار کافی است. با توجه به تاثیرات هارپ بر آیونوسفیر و نهایتا تاثیرات آن بر زمین و وضعیت آب و هوا باید در مورد این تکنولوژی کمی جدی تر بیندیشیم.

این تغییرات شامل خشکسالی در مناطقی که تا به حال بی سابقه بوده است، بارندگی های سیل آسا در جاهایی که به خشک بودن معروف هستند، طوفان ها و سونامی ها و ساده تر از همه ایجاد زلزله را می توان برای هارپ به شمار آورد.

ناگفته نماند که امواج بازگشتی از آیونوسفیر، پس از ورود به اعماق دریا می توانند صدمات جانی برای موجودات دریایی را دربر داشته باشند.

از تکنولوژی هارپ و کاربردهای آن چه می دانیم؟برخی کاربردهای هارپ

۱- ایجاد موج ELF (Extreme Low Frequency) با فرکانس ۱ تا ۲۰ هرتس توسط آیونوسفیر که با برخورد هارپ تولید شده و سپس به زمین فرستاده می شود و تا اعماق ۳۵ کیلومتری زمین نفوذ نماید که پس از برخورد با لایه های مختلف زیرزمینی تولید صدا نموده و درپی آن ایجاد زلزله می نماید.

۳۰ دقیقه قبل از زلزله سیچوان (Sichuan) در چین در سال ۲۰۰۸، واکنش گداختگی آیونوسفیر در آسمان مشاهده شد و درپی آن زلزله هولناک ۸ ریشتری در آنجا به وقوع پیوست.

۲- با قابلیت تکنولوژی ترموگرافی می تواند کلیه اطلاعات معدن های زیرزمینی کره زمین را در اعماق کم شناسایی کند و کلیه تاسیسات زیرزمینی کشورهای دیگر را دقیقا زیر مطالعه قرار دهد.
۳- ایجاد سونامی، خشکسالی، آتشفشان، سیل ها، طوفان.

طوفان کاترینا

از تکنولوژی هارپ و کاربردهای آن چه می دانیم؟

شهر نیواورلان در ۲۹ آگوست ۲۰۰۵ دچار طوفان عجیبی به نام کاترینا شد. آب با سرعت بسیار زیادی در سطح شهر جریان یافت به گونه ای که بیش از ۸۰ درصد شهر به زیر آب رفت. در این حادثه بیشترین خسارت را منطقه ۹ پایین دید و همچنان بعد از مدت ها، در این منطقه خرابی هایی به چشم می خورد. پس از طوفان کاترینا، این منطقه یک منطقه ی به شدت ویران شده بود. طوفان کاترینا حداقل ۱۸۳۶ نفر را کشت و باعث حداقل ۱۵۰ میلیون دلار خسارت شد و به این ترتیب طوفان کاترینا گران ترین بلای طبیعی در تاریخ ایالات متحده شد.

۴- انتقال نیروی برق از محل تاسیسات هارپ به نقطه ای دیگر از زمین و همچنین انتقال برق از زمین به ماهواره ها.
۵- ایجاد اختلال و کنترل فرکانس های نوری مغز در سطوحی به وسعت شهرها و کنترل انسان ها از راه دور و ایجاد غش و تولید وهم در مغز انسان ها.
۶- ایجاد اختلال در جریان برق و قطع برق شهری و اختلال در کار کامپیوتر هواپیماهای مسافربری، جت های جنگنده، کشتی ها، زیردریایی ها و غیره.
۷- ایجاد انفجارهای عظیم زیرزمینی با قدرت بمب های اتمی و بدون تولید اشعه های رادیواکتیو.
۸- اختلال در عملکرد طبیعی آیونوسفیر که چرخش زمین را در کنترل دارد. احتمال بسیار می رود که در صورت دستکاری های متناوب تاثیراتی در حرکت چرخشی زمین ایجاد گردد، بدین صورت که یا چرخش را سرعت بخشیده یا کند نماید.
۹- ایجاد دیوارهای رادیویی ضد هواپیما و ضد موشک.

هارپ، سلاحی خطرناک

می توان به راحتی گفت که همه اسلحه های جنگی معمول و متداول امروزه در مقابل با این تکنولوژی جدید کاملا متروکه به شمار می آیند و به گونه ای که هارپ می تواند با یک عملکرد کلیه کامپیوترهای یک هواپیما را از فواصل دور از کار انداخته و آن را سقوط دهد. با دقت متوجه می شوید هارپ استفاده های زیادی به عنوان تهدید یا سرکار گذاشتن کشورها دارد. مثلا می خواهند به کشوری حمله کنند در این صورت برای جلوگیری از مزاحمت احتمالی کشور همسایه برای آن ها زمین لرزه آورده و با سرکار گذاشتن آن کشور، برنامه های شوم خود را اجرا کنند.

دلفین ها چه شدند؟

از تکنولوژی هارپ و کاربردهای آن چه می دانیم؟

درسال ۱۳۸۶ تعداد ۱۵۲ دلفین در خلیج فارس به طور غیرمنتظره در دو نوبت به فاصله یک ماه مرده و به ساحل دریا کشیده شدند. دسته اول شامل ۷۹ دلفین و دسته دوم هم ۷۳ دلفین بود. دلیل های مختلفی برای مرگ این دلفین ها آورده شد ولی هیچ کدام قانع کننده به نظر نمی رسند. این دلفین ها کاملا مشخص است که سوخته اند. این که خودکشی کرده اند یا به خاطر فعالیت های صیادی مرده اند جوابگوی سوختگی بدن های آن ها را نمی دهد.

علت مرگ ۷۳ دلفین دیگر که یک ماه پس از حادثه نخست رخ داد را نیز این کارشناسان بین المللی در گزارش خود، عوامل طبیعی اعلام کرده اند که در این گزارش هنوز عوامل طبیعی ناشناخته است و می تواند شوک یا استرس باشد که در نتیجه آن یکی از دلفین ها به سمت ساحل آمده و مابقی نیز به دنبال آن آمده اند یا یکی از آن ها برای شکار ماهی به سمت ساحل آمده و بقیه نیز آمده اند و در ساحل که شیب ملایمی دارد، گیر کرده اند.

در نهایت

هارپ یک پروژه است که مسئولین اعلام کردند برای بررسی و تحقیق درباره لایه آیونوسفیر بر پا شده است ولی در واقع این یک سلاح پیشرفته جنگی جدید است که کلیه اسلحه ها را فلج می کند.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz