چگونه میتوان بر شرایط بحرانی تسلط پیدا کرد؟ (بکارگیری شهامت و حقیقت جویی) - بهینگی

چگونه میتوان بر شرایط بحرانی تسلط پیدا کرد؟ (بکارگیری شهامت و حقیقت جویی)

اشتراک گذاری :
چگونه میتوان بر شرایط بحرانی تسلط پیدا کرد؟ (بکارگیری شهامت و حقیقت جویی)

زمانی که در زمینه کاری و حرفه ای خود با یک بحران روبه رو می شوید باید توجه و دقت خودتان را به حفظ و بقای شرکت یا اداره خود معطوف نمایید. اوضاع و شرایط سخت نیز اغلب به اقدامات سخت و محکم نیازمند است. شما باید برای انجام هر کاری که به حل و فصل شرایط بحرانی و موقعیت تان کمک می کند، آماده باشید.
در طول قرن ها تنها ویژگی که بیشتر از همه در میان رهبران مشترک می باشد نوع آگاهی و توجه می باشد.

رهبران در مورد جایی که در آینده قصد دارند بروند و آنچه را که قصد دارند انجام دهند از واکنش شفاف و هیجان انگیزی برخوردار می باشند. آن ها این آگاهی و بینش را با صراحت هر چه تمام تر برای اشخاص اطراف خود ابراز می کنند. بعد از بینش، راهنمایی و هدایت است. برای ترغیب و تشویق مردم، برای رسیدن به سطوح عالی تر. آگاهی و بینش مسئله ای است که رهبران را از پیروان شان جدا می سازد.

دومین ویژگی معمول رهبران، شجاعت است. یکی از تاریخدان های انگلیسی به نام وینستون چرچیل (Winston Churchill) می نویسد: “جرات و شجاعت به حق، یکی از برجسته ترین محاسن است زیرا مابقی آن ها به این ویژگی مطلوب وابسته اند.”

هر فردی از یک ترس درونی برخوردار می باشد

حقیقت امر این است که همه از یک ترس درونی برخوردارند. همه ما از درون با ترس های گوناگون (چه بزرگ و چه کوچک) پنهان یا آشکار برخوردار می باشیم. یکی از نویسندگان آمریکایی به نام مارک تواین می گوید: “جرات و شهامت نشانه عدم وجود ترس نیست، بلکه کنترل و تسلط بر ترس می باشد.”

بیشتر بخوانید:  نظارت و کنترل در مدیریت اسلامی : ابعاد مختلف نظارت اسلامی

در شرایط بحرانی شما برای انتخاب، نیازمند تصمیمات دشواری در انجام کارهای لازم جهت دستیابی به اطمینان و پیشرفت می باشید تا بتوانید به نوعی به واسطه اعتماد و اطمینان حاصل شده به سعادت برسید. در این راه شما به جرات و شهامت زیادی احتیاج دارید.

چگونه میتوان بر شرایط بحرانی تسلط پیدا کرد؟ (بکارگیری شهامت و حقیقت جویی)

یکی از بدترین اثراتی که وجود ترس از شکست در انسان را ناشی می شود، توقف کامل فعالیت ها و عملکردهای کاری و رفتاری است. افرادی که از اینگونه ترس ها برخوردارند، اصولا همیشه در حال شوک و هیجان می باشند، این گونه افراد همچون گوزنی هستند که در میان چراغ های بزرگی که در حال نورافشانی می باشند، گیر افتاده اند. در آن زمان وارد یک حالت شوک احساسی می شوند. آن ها به واسطه حس ناشی از شوک، دست و پای خودشان را گم می کنند. این ترس از شکست موجب می شود حتی افراد قوی دچار تردید و تزلزل شوند.

هرکاری که از آن ترس دارید، انجام دهید

یک نویسنده مشهور آمریکایی به نام “رالف والدو امرسون” در جایی از نوشته های خود می گوید: “اگر قصد دارید به یک فرد موفقی تبدیل شوید باید در وهله اول بتوانید با ترس های تان مواجه شوید، اگر از آنچه می ترسید روبرو شوید و آن ها را انجام دهید، به راحتی ترس و دلهره خودتان را نابود می کنید.”
شما می توانید جرات و شهامت خودتان را از راه روبرو شدن با ترس های تان و انجام کارهایی که از همه بیشتر نسبت به آن ها ترس دارید توسعه دهید.

برای مثال

در امور کاری و حرفه ای خود، یکی از بزرگترین ترس ها (بعد از ترسیدن از اخراج شدن یا ضرر و خسارت های مالی و اقتصادی) مواجه شدن با مردم اجتماع و سطح توقعات آن هاست. اکثر افراد به طور آشکار از اخذ تصمیمات سخت و از روبرو شدن با مردم می ترسند.
در واقع آن ها از مشاهده با عکس العمل های شدید و خشن، بحث و مناظره و درگیری های عمومی واهمه دارند، این ضعف درونی در روبرو شدن با مردم در داخل و خارج از حیطه شغلی، اغلب موجب می شود که موقعیت شرکت با خطر و عوامل ناشی از آن روبرو شود.

چگونه میتوان بر شرایط بحرانی تسلط پیدا کرد؟ (بکارگیری شهامت و حقیقت جویی)

خوشبختانه، احساس مبتنی بر جرات و شهامت را می توان با انجام اقدامات شجاعانه و جسورانه تقویت کرد. اگر از انجام کاری ترس دارید، آن را حتما انجام دهید تا بتوانید احساس شجاعت بیشتری کنید. با شجاعت کاری را انجام دادن موجب می شود تا شما با جرات درونی خود مواجه شوید و آن حس را شکوفا سازید.

حتی اگر چنین احساس بالقوه ای را در درون خود پیدا نکردید، می توانید با انجام آن کارهای سخت، شهامت را برای خود بخرید. “امرسون ” در ادامه مطلبش می نویسد: “کارها را انجام دهید زیرا خواهید توانست قدرتی واقعی را به دست خود بگیرید.” از اخذ تصمیمات دشوار به خصوص تصمیماتی که در رابطه با مردم اجتماع و هزینه ها می باشد، هرگز نترسید بلکه با آن ها شجاعانه برخورد کنید.

بیشتر بخوانید:  تاثیرات خونسردی و اعتماد به نفس در تقابل با شرایط بحرانی

به شرایط بحرانی و چالش برانگیز وارد شوید

زمانی که در کار یا زندگی خود با بحران های ناگهانی روبرو می شوید، باید وارد حالت بحران و چالش برانگیز شوید، در این حالت شما می بایست به گونه ای رفتار و برخورد نمایید که انگار مشکل تان در مرحله شکست خوردن قرار دارد.
اگر در آستانه ورشکستگی قرار دارید چه اقداماتی را باید برای حفظ و بقای کارتان انجام دهید؟ شما این موضوع را باید مدنظر داشته باشید که هرکاری را که قصد داشتید در آینده برای ارتقا و حفظ کارتان انجام دهید، هم اکنون برای انجام آن باید اقدام نمایید و هیچ گونه تعللی به خرج ندهید.

در حفظ و دفاع از شغل و منابع مالی و اقتصادی خود باید شجاع باشید. از توقف کردن، کوچک کردن یا حذف هر کدام از فعالیت های شغلی خود ترسی نداشته باشید. در صورت نیاز باید بتوانید افراد غیرضروری و ناکارآمد را که فاقد صلاحیت کاری می باشند، اخراج نمایید. همواره این نکته را بخاطر داشته باشید که ترس از اخراج یک کارمند فاقد صلاحیت و ناکارآمد، منجر به بروز دلایل مهم شکست کاری می شود.

یک نویسنده آمریکایی به نام “دورتا براند” در یکی از کتاب هایش این طور بیان نموده که “به گونه ای عمل و رفتار کنید تا بتوانید حس ناشی از شکست را از خودتان دور سازید، چرا که شما باید به طور حتم موفق و پیروز شوید.”

مراحل دوگانه مبتنی بر جرات و شهامت

شهامت دارای دو مرحله است. اول این که شهامت باید در شروع و تداوم کار و امور زندگی تان با اتحاد و اطمینان کامل حاصل شود بدون آن که ضمانتی برای کسب موفقیت وجود داشته باشد. این مرحله اصلی شهامت است که شما می توانید با تمرین و ممارست، آن را در خود ایجاد نمایید.

مرحله دوم شهامت در تحمل سختی ها، انسجام و استقامت نشان دادن به واسطه ناکارآمدی ها و شکست های موقتی می باشد، مسئولیت شما در ارتباط با امور حرفه ای خود، ارتقا سطح جرات و شهامت برای انجام اقدامات لازم جهت حل و فصل مسائل و مشکلات ناشی از بحران و چالش های کاری یا زندگی است. این حالت به عنوان یک نشان و امتحان برای سنجش رهبری واقعی محسوب می شود.

چگونه میتوان بر شرایط بحرانی تسلط پیدا کرد؟ (بکارگیری شهامت و حقیقت جویی)به دنبال کشف حقایق باشید

شاید مهم ترین عامل موفقیت در زندگی هر فردی روشنی و نیروی باور درونی باشد. روشنی در مورد این که چه کسی هستید، چه می خواهید و با چه اوضاع و شرایط و حتی جزئیاتی مواجه هستید. هر چه دانش و اطلاعات تان در ارتباط با ماهیت اصلی بحران که با آن مواجه هستید بیشتر باشد، آرامش تان بیشتر می شود و می توانید تصمیمات بهتری را بگیرید.

“جک ولش”، رئیس اسبق کارخانه جنرال الکتریک که جزء کارآمدترین مدیران جهانی در زمان خود به حساب می آمده، در یک جلسه بیان داشت که مهمترین رکن رهبری، در نظر گرفتن اصل حقیقت است. دو اصل واقعی را در روبرو شدن با دنیا به همان شکل که هست، نه به آن صورت که افراد دوست دارند، تعریف و معنا می کرد. هر زمان که “ولش” در جلسات حل و فصل مشکلات کارخانه جنرال الکتریک شرکت می کرد، همیشه اولین سوالش این بود که “حقیقت مطلب چیست؟”

واقعیت هرگز با دروغ منافاتی ندارد

یکی از تجار آمریکایی به نام “هارولد گنین” که توانست ITT را در یک مجموعه بین المللی متشکل از ۱۵۰ شرکت وارد سازد، گاهی با توجه به این مباحث ارائه شده، بیان می کند که در حیاتی ترین عامل در حل و فصل مشکلات و اتخاذ تصمیمات درست در زمینه کسب و کار، پیدا کردن حقایق است.
بنابراین شما می بایست در پی حقایق درست و منطقی باشید، نه حقایقی که ادعا شده یا مورد انتظار یا خیالی می باشند. حقایق درست و واقعی را جست و جو کنید و براساس آن ها تصمیم گیری نمایید زیرا براساس توجیه “گنین”، “حقایق هرگز دروغ نمی گویند.”

هر زمان در زندگی یا محل کارتان در اوضاع و شرایط بحرانی و چالش برانگیز قرار گرفتید، می بایست لحظه ای را به ذهن خود استراحت دهید و قبل از هرگونه اتخاذ تصمیمی یا انجام عکس العملی برای کسب تمام اطلاعاتی که می توانید در مورد اوضاع و موقعیت مورد نظر خود به دست آورید، متمرکز شوید.

بیشتر بخوانید:  بینش تصمیم گیری خوب

سوالات دقیق و فصیحی بپرسید

در این قسمت به بعضی از سوالاتی که به شما در یافتن واقعیت کمک خواهند کرد، بیان شده است که عبارتند از:

• به طور دقیق چه اوضاع و شرایطی ایجاد شده است و در چه شرایطی قرار دارید؟
• چگونه این حوادث رخ داده است؟
• حادثه مورد نظر چه زمانی رخ داده است؟
• این حادثه کی رخ داده است؟
• چگونه می توان به درستی حقیقت پی برد؟
• چه افرادی درگیر این حوادث می باشند؟
• چه افرادی در انجام برخی مسائل، مسئولیت دارند و باید ایفای نقش داشته باشند؟

طرح این سوالات و جمع آوری واقعیت به شما در حفظ آرامش و ارتقاء جرات و شهامت و اعتماد به نفس تان کمک می کند. بنابراین، هرچه حقایق بیشتری را به دست آورید، در گرفتن تصمیمات درست و خوشایند برای حل و فصل مسائل و موفقیت در لحظه بحرانی احساس قدرت و توانایی بیشتری می کنید.

به خودتان خاطرنشان کنید، هر آنچه را که نمی توان معالجه نمود به ناچار باید آن ها را تحمل نمایید. اگر حادثه ای اتفاق افتاده است که مرتبط با گذشته بوده و قابل تغییر و تحول نمی باشد، پس دیگر یک واقعیت است. بنابراین برای یک واقعیت که خصوصیت آن غیرقابل تغییر است نگران یا ناراحت نباشید بلکه شما باید بر انجام کارهایی که توانایی انجام شان را دارید، بیشتر دقت و تمرکز نمایید، نه آن دسته از کارهایی که قادر به انجام شان نمی باشید.

برای دستیابی به شفافیت بیشتر باید عمیق تر و منطقی تر جست و جو کنید

در طول فرایند حقیقت یابی و رسیدن به شفافیت بیشتر در زندگی در مقابل تمایلی که شما را به دلیل اشتباهات دیگر عصبانی می کند، بیشتر مقاومت کنید چرا که این امکان وجود دارد که شما در برابر نقایص دیگران وسوسه شوید تا آن ها را سرزنش نمایید و حتی اگر لازم باشد، شخصی را مقصر یکسری اشتباهات تلقی کنید.

اکنون زمان آن نیست. به جای این کار بهتر است توجه و دقت خودتان را جهت درک اوضاع و شرایط تعیین اقدامات بهتر نسبت به کسب حقایق معطوف نمایید تا بتوانید با عزم خود، کارهایی را که قادر به انجام شان می باشید را بهتر و در سطح بالاتری انجام دهید.
این امر به معنای یافتن جواب سوالات بیشتر و دستیابی به شفافیت بیشتر است. دو سوال بسیار مناسبی که می توان در شرایط بحرانی و چالش برانگیز مطرح نمود عبارتند از:

۱- ما قصد داریم که چه کاری را انجام دهیم؟
۲- چگونه می توانیم این کار را انجام دهیم؟

هرگز تصور نکنید که شما نیز تمامی اطلاعات لازم را در اختیار دارید یا اینکه احساساتتان درست و منطقی می باشند. هرچه در تصمیم گیری های تان برای کسب یک نتیجه با اهمیت به حقیقت فکر کنید، لزوما به پیشرفت زیادی دست خواهید یافت و ماحصل تمام این حقایق رسیدن به یک پاسخ و تصمیم اطمینان بخش خواهد بود. با پرسیدن این پرسش جستجوی عمیق تری را به عمل آورید.

• فرضیه های موجود در این موفقیت چیست؟
• نادرست بودن یکی از فرضیات اصلی چه معنایی خواهد داشت؟
• چه کارهایی را به ناچار باید به گونه ای دیگر جهت دستیابی به واقعیت انجام دهیم؟

چگونه میتوان بر شرایط بحرانی تسلط پیدا کرد؟ (بکارگیری شهامت و حقیقت جویی)رابطه در برابر علیت

سرانجام در دستیابی به شفافیت کامل در خصوص اوضاع و شرایط تان، رابطه را با علیت اشتباه نگیرید. بسیاری از افراد به طور طبیعی میل دارند تا خیلی زود به نتیجه دست یابند. در اکثر موارد زمانی که دو حادثه در یک زمان یا یکی پس از دیگری اتفاق بیافتد، افراد تصور می کنند که یکی از آن ها دلیل رخ دادن دیگری است.
با این وجود در بسیاری از موارد امکان دارد دو اتفاق به طور همزمان یا پشت سر هم رخ دهند ولی هیچ گونه ارتباطی هم با هم نداشته باشند. هنوز وجود ارتباط علّی میان دو رخداد، می تواند به آشفتگی و تصمیم گیری های نه چندان خوب و قوی منجر شود. البته در این میان نباید اجازه دهید که چنین اشتباهی رخ دهد.

بیشتر بخوانید:  ماهیت بحران و نحوه ی مدیریت آن

در هر موقعیت زمانی که یک بحران یا حادثه ای چالش برانگیز را تجربه می کنید، فرض کنید که شما مشاور خود شده اید و برای بحث و تحلیل عینی اوضاع و شرایط خیلی سخت وارد عمل شده اید. همانند یک کارآگاه حل وفصل مشکل، عمل و رفتار نمایید. سوالاتی را مطرح کنید، در خصوص آنچه که باید انجام شود و آنچه که نباید انجام شود، زود تصمیم بگیرید.
بنابراین در جست و جوی حقایق باشید زیرا حقایق هرگز منافاتی با دروغ و کذب ندارند. اگر حقایق کافی را بیابید و آن ها را با دقت هر چه بیشتر مورد ارزیابی قرار دهید، به راحتی خواهید توانست با راه حل مناسب اقدام کنید و به تدریج به شکوفایی و اوج کاری برسید.

نتیجه گیری

افراد، موقعیت ها یا اقداماتی که از آن ها می ترسید را تعیین کنید، شما باید تصمیم بگیرید که با این ترس ها بتوانید مواجه شوید و آن ها را به راحتی پشت سر بگذارید. هر تصمیمی که در صورت به خطر افتادن بقای کاری تان می توانید اخذ کنید را به عمل درآورید. نظیر “ویلیام شکسپیر” که می گوید: “برای حل کوله باری از مسائل و مشکلات خود فعالیت کنید و اگر چنین کردید، به راحتی می توانید آن ها را پایان یافته فرض کنید.”

با یافتن تمامی حقایق در ارتباط با مشکل، حقیقت را تعیین نمایید. قبل از آن که برای دستیابی به یک نتیجه عجله کنید، در ابتدا باید توجه و دقت خودتان را جهت درک و استنتاج حقیقت و حادثه اتفاق افتاده معطوف کنید.

در نهایت، این مطلب را با سخنی از ناپلئون هیل به پایان می رسانیم.

“قبل از آن که موفقیت به زندگی هر شخصی وارد شود، او احتمالا با شکست های موقتی و برخی ناکامی ها مواجه شده است. زمانی که شکست انسان را غافلگیر و بهت زده می کند، راحت ترین و منطقی ترین کاری که باید انجام داد، دست کشیدن از آن کار است، این دقیقا همان چیزی است که بسیاری از افراد انجام می دهند.”

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz