تجربه استارباکس: 5 اصل طلایی تبدیل چیزهای معمولی به خارق العاده (معرفی کتاب) - بهینگی

تجربه استارباکس: ۵ اصل طلایی تبدیل چیزهای معمولی به خارق العاده (معرفی کتاب)

40
0
اشتراک گذاری :
تجربه استارباکس: 5 اصل طلایی تبدیل چیزهای معمولی به خارق العاده (معرفی کتاب)

برای همه ما شاید باورنکردنی باشد که قهوه فروشی استارباکس قهوه خود را در ۱۱ هزار فروشگاه  و ۳۷ کشور جهان عرضه می کند. همه کارگران و کارمندان فروشگاه ها که همان شرکای استارباکس هستند، با لباس متحدالشکل و بر اساس کتاب پیش بند سبز که حاوی دستورالعمل های چگونگی اداره فروشگاه هاست از مشتریان خود پذیرایی می کنند. هر هفته حداقل ۳۵ میلیون مشتری به فروشگاه های استارباکس مراجعه می کنند و انواع قهوه و شیرینی مورد علاقه خود را سفارش می دهند. راز این حضور پرحجم در چیست؟ در تبلیغات رسانه ای استارباکس، در طعم و مزه قهوه ها، در قیمت های غیرقبل رقابت آنها و یا در سیستم مدیریتی استارباکس؟ قطعا همه این عوامل دخالت دارند، اما آنچه که از همه بیشتر شایان توجه است چگونگی اداره فروشگاه های استارباکس است.

اصولا خرده فروشی به رغم ظاهر ساده آن، کاری بسیار دشوار و پیچیده است، بویژه اگر قرار باشد که شما یک مجموعه خرده فروشی زنجیره ای را اداره کنید. طعم و مزه قهوه های استارباکس در هر شهر نباید با شهر دیگر فرقی داشته باشد. شما باید احساس کنید که طعم قهوه ای که در فرودگاه لندن می خورید با طعم آن در شهر نیویورک آمریکا و یا در شهر تورنتو کانادا یکسان است. همچنین نحوه برخورد باریستاها یا همان فروشندگان استارباکس باید این احساس را در شما زنده کند که شما در استارباکس محله خودتان هستید.تجربه استارباکس: 5 اصل طلایی تبدیل چیزهای معمولی به خارق العاده (معرفی کتاب)

مقدمه ای بر کتاب تجربه استارباکس

کتاب تجربه استارباکس، کتابی متفاوت و سرشار از داستانهای واقعی است که درون فروشگاه های استارباکس رخ داده اند، داستانهایی که کارکنان استارباکس و خریداران قهوه، خالق آنهایند. در خلال این داستان های جذاب، با روشهای مدیریتی استارباکس آشنا می شویم، با نحوه اداره شرکت، چگونگی تولید قهوه در کارخانه، اداره مزارع و قهوه کاران، استانداردها، روش ها و اخلاق حاکم بر مدیران استارباکس پی می بریم و شما به لایه متفاوتی از مدیریت در این شرکت دست پیدا می کنید که مبتنی بر روابط انسانی است.

نظر نویسندهتجربه استارباکس: 5 اصل طلایی تبدیل چیزهای معمولی به خارق العاده (معرفی کتاب)

به نظر نویسنده، کتاب استارباکس منعکس کننده یک فرهنگ کاری نیروبخش و کارآفرین است که وفاداری همیشگی مشتری را تقویت می کند و به سهامداران امن و صادق، پاداش کلان می دهد. در استارباکس، هزینه های بیشتری صرف آموزش کارکنان می شود. توجه به جزئیات مهمترین رمز موفقیت استارباکس است. اعتقاد به اینکه ما در کسب و کار مردم مشغول سرو قهوه هستیم، باعث می شود تا همه، استارباکس را فروشگاه خودشان بدانند. توجه به کیفیت زندگی کارکنان، تامین کنندگان محصول و کشاورزان، تصویر مثبتی از این شرکت در نزد مخاطبان خلق کرده است.

بیشتر بخوانید:  نقش کیفیت زندگی شغلی کارکنان در بهره وری سازمانی

در این کتاب، ما با فلسفه اصول حاکم بر اداره شرکتی آشنا می شویم که اداره کننده یکی از بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای جهان است. این موضوع از آن رو می تواند بسیار مهم باشد که بدانیم در کشور ما تجربه های موفقی درباره تاسیس فروشگاه های زنجیره ای، آن هم بصورت خرده فروشی و در ابعاد مغازه های سنتی خودمان نداریم. تاسیس چنین فروشگاه هایی می تواند به سیستم توزیع کشور، ساختاری نظام مند بخشد و به ایجاد نام های تجاری موفقی که بر پایه ی تفکرات منطقی مبتنی بر احترام به مشتری، آموزش فروشندگان و کیفیت خدمات و محصولات استوار است، منجر گردد. بدیهی است این نام ها می توانند از جغرافیای ملی خارج شوند و سیطره های جهانی پیدا کنند.

سخنان جیم آلینگ، رئیس شرکت استارباکس یو. اس بیزنس

ما زباله جمع کن و بالاانداز هستیم. ما با پیش بندهای سبز رنگ به دنبال کتابهایی هستیم که ممکن است شما روی یکی از میزهای کافی شاپ های ما جا گذاشته باشید. ما افرادی هستیم که پشت میز پیشخوان هر روز صبح به شما لبخند می زنند، شمایی که قهوه موکای دابل تال همیشگی تان را با کمی وانیل در کف فنجان درخواست می کنید. ما شرکای استارباکس هستیم (معمولا در دنیا معروف به کارمندیم).

من اغلب با توصیف خودمان به عنوان افرادی از نوع زباله جمع کن و بالاانداز داستانهایی را درباره شرکتمان آغاز می کنم. درست همان موقع که با شما مشغول صحبت درباره طرز رفتار بچه ها هستیم و اینکه چه هوای نامساعدی داریم، بدون تکلف خم می شویم تا کاغذ آدامس یا قوطی نوشابه را که روی پیاده رو افتاده است، برداریم. این یک فرمول جادویی برای استخدام کردن یا موفقیت در کسب و کار نیست بلکه صرفا می گوید ما که هستیم.

آخرین اصل در مرامنامه استارباکس

تجربه استارباکس: 5 اصل طلایی تبدیل چیزهای معمولی به خارق العاده (معرفی کتاب)راستش شاید این سحر و جادو باشد، چون در پایه گذاری کسب و کاری که هدف و آرزویش غنا بخشیدن به روح انسانهاست، چیزی جادویی وجود دارد. این نکته در واقع بخشی از هدف اصلی شرکت استارباکس است. ما هر روز مطابق «مرامنامه» و «اصول هدایت کننده» مان زندگی می کنیم. اصولی که پذیرفتن تنوع و خلق یک محیط کاری عالی را در بر می گیرد. به طور قطع یکی از اصول ما به رسمیت شناختن این نکته است که سودآوری برای موفقیت آتی ما ضروری است. اما این اولین اصل در فهرست نیست، بلکه آخرین مورد است و هنگامی که شما مطابق با این نوع اصول زندگی و کار می کنید، به نظر می رسد چیزهای خوبی سر راه شما قرار می گیرند.

یکی از روش هایی که ما از طریق آن ماهیت معنای شریک استارباکس بودن را القا می کنیم، «کتاب پیش بند سبز» است. این یک کتاب در قطع جیبی است که بعضی از «روشهای مهم بودن» را که برای موفق شدن در استارباکس لازم دارید، بیان می کند. این روشها عبارتند از خوش برخورد بودن، هوشیار بودن، آگاه بودن، با ملاحظه بودن و حضور داشتن. آنها کلمات ساده ای هستند و عصاره هر چیزی که لازم است شما درباره استارباکس و افرادی که در آنجا کار می کنند بدانید، محسوب می شوند.

بیشتر بخوانید:  مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)؛ تعریف و انواع آن

ایجاد تغییر در زندگی مردم

ما هرکدام بخشی از گروهی هستیم که می خواهد به میلیونها روش کوچک، تفاوتی عظیم در زندگی انسانها ایجاد کند؛ فقط لحظات کوتاهی مانند لبخند زدن وقتی که یک نوشیدنی را به شما می دهیم، آماده کردن دستی نوشیدنی دقیقا به همان روشی که شما دوست دارید و تقدیم یک صندلی راحت و مکانی برای دور شدن از مشکلات، بدون طی مسیر طولانی.

در وظیفه ای که من بر عهده دارم، می بایست هر سال به صدها فروشگاه سر بزنم تا به هموار کردن راه برای مدیران فروشگاه های خود و دیگر شرکای فروشگاهی کمک کنم تا آنها آن تجارب را برای شما فراهم کنند. من همه اش در فکر این هستم که موانع را از سر راه بردارم و ابزارهایی ارائه کنم تا شرکای ما بتوانند چیزی را که می توانند به نحو احسن انجام دهند، عملی کنند؛ پذیرایی از همدیگر، از مشتریان و از جامعه.

تجربه استارباکس: 5 اصل طلایی تبدیل چیزهای معمولی به خارق العاده (معرفی کتاب)

جمع بندی

داستان هایی که در این کتاب ملاحظه خواهید کرد چیزی را آشکار می سازند که بسیار ساده اما به شکلی حیرت انگیز نیرومند است. اینکه مردم می خواهند کار درست را انجام دهند، می خواهند در دنیا کار خیر انجام دهند و اگر شما فرصت و منابعی را برای انجام این کار در اختیار آنها قرار دهید، خواهند درخشید.  در این کتاب برای همه داستانهایی وجود دارد که باید گفته شوند.

بدیهی است خواندن این کتاب ارزشمند برای علاقه مندان به رشته های بازاریابی و مدیریت می تواند بسیار نافع باشد و آنان را با سازوکار مدیریت یکی از بزرگترین کسب و کارهای زنجیره ای جهان آشنا کند. همچنین برای اساتید، دانشجویان، مدیران بازاریابی و فروش شرکتها و بنگاه های تجاری آموختنی های بسیار دارد.تجربه استارباکس: 5 اصل طلایی تبدیل چیزهای معمولی به خارق العاده (معرفی کتاب)

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz