تجارت الکترونیکی ، مزیتی رقابتی در گسترش کسب و کار - بهینگی

تجارت الکترونیکی ، مزیتی رقابتی در گسترش کسب و کار

اشتراک گذاری :
تجارت الکترونیکی ، مزیتی رقابتی در گسترش کسب و کار

تعریف تجارت الکترونیکی

تجارت الکترونیکی (EC) به فرآیند خرید، فروش، انتقال یا تبادل محصولات، خدمات و یا اطلاعات از طریق شبکه های کامپیوتری از جمله اینترنت گفته می شود. تجارت الکترونیکی را میتوان از این دیدگاه ها تعریف کرد:

ارتباطات: از دیدگاه ارتباطات، تجارت الکترونیکی به معنای تحویل کالا، خدمات، اطلاعات یا پرداخت ها از طریق شبکه های کامپیوتری یا با هر وسیله الکترونیکی دیگر است.

تجارت: از دیدگاه تجارت، تجارت الکترونیکی قابلیت خرید و فروش محصولات، خدمات و اطلاعات را در اینترنت و از طریق سایر خدمات Online  ارائه می دهد.

فرآیندهای کسب و کار: از دیدگاه فرآیندهای کسب و کار، تجارت الکترونیکی، تجارت را بصورت الکترونیکی و با انجام فرآیندهای کسب و کار در شبکه های الکترونیکی از طریق جایگزینی اطلاعات به جای فرآیندهای کسب و کار انجام می دهد.

خدمات: از دیدگاه خدمات، تجارت الکترونیکی ابزاری است که در جهت اهداف دولت ها، موسسات، مصرف کنندگان و مدیران عمل کرده، هزینه های خدمات را کاهش داده و در عین حال کیفیت خدمات به مشتریان را افزایش داده و زمان تحویل آن را تسریع می کند.

آموزش: از دیدگاه آموزشی، تجارت الکترونیکی یادگیری Online  را ممکن ساخته و به آموزش در مدارس، دانشگاه ها و سایر سازمان ها از جمله سازمانهای تجاری کمک می کند.

مشارکت: از دیدگاه مشارکت، تجارت الکترونیکی چارچوبی برای همکاری چه در داخل سازمان و چه بین سازمانهای مختلف است.

اجتماعی: از دیدگاه اجتماعی، تجارت الکترونیکی محلی برای گردهمایی اعضا برای آموزش، انجام معاملات و همکاری است.

بیشتر بخوانید:  چرا تجارت الکترونیکی متفاوت است؟ هفت ویژگی منحصربفرد تجارت الکترونیکی

تجارت الکترونیکی ، مزیتی رقابتی در گسترش کسب و کارتعریف کسب و کار الکترونیکی

برخی افراد اصطلاح تجارت را فقط به معنای معاملات صورت گرفته بین شرکای تجاری قلمداد می کنند. اگر این تعریف از تجارت را در نظر بگیریم، اصطلاح تجارت الکترونیکی کاربرد بسیار محدودی خواهد داشت. بنابراین بیشتر افراد ترجیح می دهند در عوض از اصطلاح کسب  و کار الکترونیکی استفاده کنند. منظور از کسب و کار الکترونیکی تعریف وسیعتری از تجارت الکترونیکی است که نه تنها خرید و فروش کالا و خدمات بلکه خدمت رسانی به مشتریان، همکاری با شرکای تجاری، برگزاری دوره های آموزشی الکترونیکی و انعقاد قراردادهای همکاری الکترونیکی در درون سازمان را نیز شامل می شود.

ابعاد تجارت الکترونیکی

بسته به میزان دیجیتالی شدن (انتقال از شکل فیزیکی به شکل دیجیتال)، میتوان تجارت الکترونیکی را به شکل های مختلفی دسته بندی کرد.

  • محصول یا خدمت فروخته شده
  • فرآیند فروش
  • عامل تحویل یا واسطه

دانشمندی به نام Chio (1977) چارچوبی را برای این منظور تهیه کرده است که در شکل زیر می بینید.

تجارت الکترونیکی ، مزیتی رقابتی در گسترش کسب و کاردر این چارچوب پیکربندی احتمالی این سه بعد مختلف را می بینید. محصول می تواند فیزیکی یا دیجیتال باشد. فرایند ممکن است فیزیکی یا دیجیتال باشد و واسطه ارسال نیز احتمال دارد فیزیکی یا دیجیتال باشد. این احتمالات هشت مکعب ایجاد می کنند که هر کدام دارای سه وجه هستند.

در تجارت سنتی هر سه وجه این مکعب فیزیکی است (مکعب سمت چپ پایینی). در تجارت الکترونیکی خالص تمام وجوه دیجیتال هستند (مکعب سمت راست بالایی). تمام مکعب های دیگر ترکیبی از وجوه دیجیتال و فیزیکی را شامل می شوند.

اگر دست کم یک وجه دیجیتال وجود داشته باشد، وضعیت موجود را تجارت الکترونیکی اما تجارت الکترونیکی ناخالص می نامیم. برای مثال خرید کامپیوتر از وبسایت Dell یا خرید کتاب از  Amazon.com تجارت الکترونیکی ناخالص است زیرا محصول بصورت فیزیکی ارسال می شود. اما خرید کتاب الکترونیکی از Amazon.com یا خرید محصولی نرم افزاری از Buy.com را تجارت الکترونیکی خالص می نامیم. زیرا محصول، ارسال، پرداخت و انتقال به خریدار تماما بصورت دیجیتال صورت می گیرد.

سازمان های تجارت الکترونیکی

سازمان های کاملا فیزیکی (شرکت ها) با عنوان سازمان های brick-and-mortar (یا سنتی) شناخته می شوند، در حالیکه شرکت هایی که فقط در فعالیت های تجارت الکترونیکی شرکت دارند سازمان های مجازی یا pure-play نامیده می شوند. سازمانهای click-and-mortar (یا click-and-brick) سازمانهایی هستند که برخی فعالیت های تجارت الکترونیکی را انجام می دهند اما عمده فعالیت خای خود را بصورت فیزیکی دنبال می کنند. در حال حاضر بیشتر شرکت های brick-and-mortar در حال تبدیل شدن به نوع click-and-mortar هستند. (مانند Marks & Spencer)

بیشتر بخوانید:  تاثیر تجارت الکترونیک بر مدیریت زنجیره تامین

تجارت الکترونیکی ، مزیتی رقابتی در گسترش کسب و کارتجارت الکترونیکی اینترنتی و غیراینترنتی

تجارت الکترونیکی بیشتر از طریق اینترنت انجام می شود اما میتوان آن را از طریق شبکه های خصوصی مانند شبکه های ارزش افزوده (AVN ها؛ شبکه هایی که قابلیت های ارتباطی را به فعالیت های معمولی اضافه می کنند)، شبکه های محلی (LAN ها) یا حتی در یک دستگاه تنظیم شده مستقل پیاده کرد.

برای مثال خرید مواد خوراکی از دستگاه فروش الکترونیکی که با کارت هوشمند پرداخت می شود یا تلفن های همراه ماهواره ای را میتوان فعالیت تجاری الکترونیکی به حساب آورد.

به عنوان نمونه ای از تجارت الکترونیکی غیر اینترنتی میتوان به کارمندان شرکتی (مانند متخصصین سفارش گیری) اشاره کرد که مجهز به کامپیوترهای سیار با قابلیت تشخیص دست خط هستند. بلافاصله پس از تماس تلفنی برای سفارش محصول، فرد می تواند سفارش را بصورت یادداشت وارد سیستم کند.

بازارهای الکترونیکی و سیستم های اطلاعاتی بین سازمانی و درون سازمانی

تجارت الکترونیکی را میتوان در بازار الکترونیکی مورد استفاده قرار داد که در آن خریداران و فروشندگان بصورت Online ملاقات کرده و کالا، خدمات، پول یا اطلاعات را با هم مبادله می کنند. بازارهای الکترونیکی توسط سیستم های اطلاعاتی بین سازمانی یا درون سازمانی مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم های اطلاعاتی بین سازمانی سیستم هایی هستند که در آنها پردازش معاملات و تبادل اطلاعات بین دو یا چند سازمان صورت می گیرد. فعالیت های تجارت الکترونیکی که در درون یک سازمان صورت می گیرد توسط سیستم های اطلاعاتی درون سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم ها را Intrabusiness EC نیز می نامند.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz