اینفوگرافیک : تاریخچه تکامل HTML - بهینگی

اینفوگرافیک : تاریخچه تکامل HTML

اشتراک گذاری :
مبانی HTML و مثالهای اولیه : آموزش فارسی و کاربردی HTML (درس سوم)

زبان ابرمتنی اچ تی ام ال یا HTML که در واقع مخفف عبارت HyperText Markup Language می باشد. پایه و اساس این طرح توسط سر تیموتی جان برنزلی (Sir Timothy John Berners-Lee) مطرح شد. در ادامه تاریخچه تکامل HTML بیان می شود.

سر تیموتی جان برنزلی : مبدع زبان HTML

جان برنزلی که ۱۹۵۵ در لندن به دنیا آمده است. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه آکسفورد و همچنین مخترع و دانشمند در حوزه رایانه می باشند و از اساتید مطرح دانشگاه ام آی تی میباشند. از ایشان می شود به عنوان یک فیزیکدان نیز یاد کرد برای اینکه بسیاری از موفقت هایش برگرفته از علوم فیزیکی به ویژه فیزیک هسته ای می باشد.

در سال ۱۹۸۹ تیم برنزلی پیشنهاد یک سیستم ابرمتن مبتنی بر اینترنت را ارائه کرد. ایشان در انتهای سال ۱۹۹۰ یک نوع خاص از HTML را نوشت.
هر کدام از برچسب (tag) های اچ تی ام ال بر روی محتوا تاثیر خاصی میگذارند و معانی مختلفی دارند. سندهای اچ تی ام ال مبتنی بر متن (text-based)می باشند که معمولاً با پسوند های .html یا .htm ذخیره می شوند. اچ تی ام ال زبان برنامه نویسی نیست، بلکه برای منسجم کردن اطلاعات بکار میرود. اچ تی ام ال از آغاز ابداعش تا به الان چندین بار اصلاح شده و نسخه های مختلفی از آن ارائه شده که آخرین نسخه ی آن اچ تم ام ال۵ است.

اینفوگرافیک تاریچه تکامل HTML

اینفوگرافیک : تاریخچه تکامل HTML

تاریخچه تکامل HTML

در پایان خلاصه از از تاریخچه تکامل اچ تی ام ال به شرح زیر است :

۲۱ نوامبر ۱۹۹۵ اچ تی ام ال ۲ ارائه شد.
ژانویه ۱۹۹۷ اچ تی ام ال ۳٫۲ منتشر شد.
دسامبر ۱۹۹۷ اچ تی ام ال ۴ منتشر شد اما در به مرور زمان یک سری تغییراتی بر آن صورت گرفت که نمونه نهاییش ۱۹۹۸ انتشار یافت.
دسامبر ۱۹۹۹ پس از چندین بررسی اج تی ام ال ۴٫۱منتشر شد.
۱۴فوریه ۲۰۱۱ پس از گذشت مدت زیادی و تغییر وتحول های فراوان در شرکت w3c سرانجام اچ تی ام ال۵منتشر شد و تا سال ۲۰۱۴ بروزرسانی می گشت.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz