تاثیرات مدیریت زمان در امر فروشندگی: تکنیک ها و مهارت ها (قسمت سوم) - بهینگی

تاثیرات مدیریت زمان در امر فروشندگی: تکنیک ها و مهارت ها (قسمت سوم)

اشتراک گذاری :
تاثیرات مدیریت زمان در امر فروشندگی: تکنیک ها و مهارت ها (قسمت سوم)

بهینگی قصد دارد تکنیک ها و مهارت های مهم در امر فروشندگی را برای مخاطبان شرح دهد. در دو قسمت پیشین این مطلب تعدادی از تکنیک ها بیان شد، اکنون تعدادی دیگر از تکنیک ها و مهارت های مهم در فروشندگی را شرح می دهیم.

کمال گرایی بیهوده

این امر زمانی رخ می دهد که اصرار داشته باشید قبل از رفتن و انجام فروش، همه چیز در نهایت نظم باشد. این نیز نوع دیگری از تردید است و ارتباط نزدیکی با نارضایتی و تلفن دارد. ترس از عدم پذیرش و ترس از شکست موجب این کمال گرایی می شود.

هر زمان که مشغول مطالعه و مطالعه مجدد مطالب خود هستید و اصرار دارید همه چیز قبل از برقراری تماس یا حتی برداشتن گوشی دقیقا درست و مرتب باشید، باید صادقانه بپذیرید که با ترس مواجه هستید.

امرسون می گوید: ” اگر کارهایی را که از آن ها می ترسید، انجام می دهید، از بین رفتن ترس قطعی خواهد بود. ” اگر با ترس مواجه شدید، ترس تان از بین خواهد رفت. تنها مسئله ای که واقعا باید از آن ترسید، عملکرد هدفمند است. اگر به کارتان می پردازید و جلو می روید، باید ترس را فراموش کنید.

تاثیرات مدیریت زمان در امر فروشندگی: تکنیک ها و مهارت ها (قسمت سوم)

حواس پرتی یا سرگردانی ذهنی

این موارد هدردهنده زمان هستند، اما خیلی رایج نیستند. آن ها منجر به عدم توجه به معرفی فروش می شوند؛ به این طریق که حرف های مشتری را درست متوجه نمی شوید یا خطوط را درست مطالعه نمی کنید تا ببینید مشتری واقعا چه می گوید. بسیاری از فروشندگان به خاطر پریشانی ذهن شان باید سرزنش شوند. آن ها صرفا توجه کافی ندارند، زیرا افکار دیگری ذهن شان را مشغول کرده است. متاسفانه مشتری سریع تحت تاثیر این امر قرار گرفته و علاقه خود را به همکاری با شما از دست می دهد.

راه غلبه بر حواس پرتی این است که سعی کنید مستقیما با مشتری رودررو شوید، کمی به جلو خم شوید و وقتی صحبت می کنید، با دقت به او نگاه کنید. فرض کنید چشمان تان لامپ حمام آفتاب است و می خواهید صورت او را برنزه کنید. این رویکرد، شما را روی مشتری متمرکزتر می کند و حواس پرتی را از شما دور می سازد.

بیشتر بخوانید:  ادراک برند : مشتریان چگونه از برند تاثیر می پذیرند؟

خستگی و کار زیاد

این موارد در هر حوزه کاری به ویژه در زمینه فروش، وقت را می کشند. تخمین زده می شود که امروزه بیش از ۵۰ درصد فروشندگان در ابهام کار می کنند. شب ها دیر به رختخواب رفته و کم می خوابند. در نتیجه، در طول روز خسته هستند و توانایی کافی برای تمرکز بر کار را ندارند.

اگر پنج روز از هفته را به فروش مشغولید، باید هر پنج روز را زود بخوابید. فروشندگی حرفه دشوار و طاقت فرسایی است. یک فروشنده برای تاثیرگذار بودن به میزان زیادی انرژی فیزیکی و احساسی نیاز دارد. اگر می خواهید هوشیار و زیرک باشید، نمی توانید تا دیروقت بیدار بمانید و تلویزیون تماشا کنید.

می توانید عادت کم خوابیدن و کار زیاد را با زود خوابیدن برای مثال ساعت ده شب، از بین ببرید، تلویزیون را خاموش کنید و سعی کنید زیاد بخوابید. این تمرین شما را به فروش بیشتر، بهتر و درآمد بالاتر می رساند و پولی که برای سفرهای خود نیاز دارید، کسب می کنید.

تاثیرات مدیریت زمان در امر فروشندگی: تکنیک ها و مهارت ها (قسمت سوم)فقدان بلندپروازی یا میل

بسیاری از افراد هستند که از روی عادت و بدون اشتیاق کار، رفع تکلیف می کنند. معمولا این امر نتیجه اهداف کم یا حتی نداشتن هدف است. گاهی، افراد جاه طلبی و انگیزه کافی ندارند زیرا محصول مناسبی را نمی فروشند، سعی می کنند چیزی را به فروش برسانند که علاقه ای به آن ندارند یا آن را باور ندارند. گاهی باور نداشتن رئیس یا شرکت یا کنار نیامدن با همکاران موجب نبود بلندپروازی یا انگیزه کافی برای موفقیت در فروش می شود.

دلیل این امر هر چه که باشد اگر نسبت به محصول و خدمات، مثبت اندیش و مشتاق نباشید، طبق این نشانه متوجه می شوید که باید کار دیگری را در پیش بگیرید، اگر به مشتریان خود علاقه ندارید احتمالا کارتان را درست انتخاب نکرده اید.
نمی توانید خود را مجبور کنید چیزی را بفروشید که برای شما مناسب نیست، این کار صرفا شما را خسته و افسرده می کند و هرگز در آن موفق نخواهید بود.

بیشتر بخوانید:  ارزش زمان و انگیزه روزانه با یاد مرگ به روایت قرآن کریم

از زمان تان درست استفاده کنید

در این بخش با ایده های ارزشمندی آشنا می شوید که به شما کمک می کند با استفاده از زمان، برای رسیدن به بهترین مزایا کارایی خود را در زمینه فروش افزایش دهید.

زود بخوابید

تاثیرات مدیریت زمان در امر فروشندگی: تکنیک ها و مهارت ها (قسمت سوم)زود خوابیدن و زود بیدار شدن، راه رسیدن به موفقیت است. ساعت ۶:۰۰ از خواب بیدار شوید، زیاد بخوابید، گاهی بهترین راه استفاده از زمان، زود خوابیدن است. نه، ده یا حتی دوازده ساعت بخوابید، طوری که صبح روز بعد با نشاط و سرحال باشید. وقتی به اندازه کافی نخوابیده و خسته باشید سرشار از انرژی، هیجان و مشتاق بودن برای فروش محصول و خدمات خود کار دشواری خواهد بود.

روزتان را درست آغاز کنید

هر روز صبح زود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه را به مطالعه مطالب مربوط به فروش و انگیزه اختصاص دهید، این یکی از مهم ترین عاداتی است که در خود ایجاد خواهید کرد، بسیاری از فروشندگان معتقدند که تکنیک زود بیدار شدن و ۳۰ تا ۶۰ دقیقه مطالعه، کل مسیر کاری آنان را دست خوش تغییر کرده است.

اگر هر روز ۳۰ تا ۶۰ دقیقه را به خواندن کتابی در زمینه فروش اختصاص دهید، طی یک هفته یک کتاب کامل را خوانده اید، اگر در طول سال هر هفته یک کتاب بخوانید و حتی آخر هفته و تعطیلات را مطالعه نکنید، ۵۰ کتاب در خصوص فروش خواهید خواند. اگر این عادت را طی ده سال ادامه دهید، ۵۰۰ کتاب خواهید خواند. متوسط فروشندگان هرگز حتی یک کتاب درباره فروش نمی خوانند، با توجه به این مطلب آیا فکر می کنید اگر ۵۰۰ کتاب طی ده سال آینده بخوانید، تاثیری بر درآمدتان خواهد داشت؟

واقعیت این است که می توانید با ۳۰ تا ۶۰ دقیقه مطالعه در روز یکی از بهترین، آگاه ترین، ماهرترین و پر درآمدترین فروشندگان شوید. هر روز می توانید بیرون رفته و آموخته های خود را اعمال کنید، هرگز از یادگیری و رشد دست بر ندارید.

بیشتر بخوانید:  اینفوگرافیک "هیچگاه برای یادگیری دیر نیست" : سن و سال و پیشرفت؟

کارتان را زود شروع کنید

برنامه اولین قرار خود را زود مشخص کنید، بیدار شوید و سر کار بروید، سعی کنید اولین قرار خود را ساعت ۸:۰۰ یا حتی ۷:۳۰ بگذارید. اغلب مشتریانی که زمان کافی برای ملاقات شما را در طول روز ندارند، در ساعت غیرمعمولی با شما قرار می گذارند، گاهی زود یا خیلی دیر به کار مشغولند، اگر به آن ها پیشنهاد دهید که موقع صرف صبحانه یا ساعت ۷:۳۰ در دفترشان آن ها را ببینید، اغلب شما را خواهند پذیرفت.

تمرکز بر جذب مشتری

یک روش فوق العاده برای افزایش زمان و کارایی، صرف ۸۰ درصد از زمان به جذب مشتری است تا این که به قدری فروش داشته و به مشتریان خود خدمات بدهید که وقت کافی برای جذب مشتریان جدید را نداشته باشید.
فراموش نکنید، موفقیت فروش نسبت مستقیمی با توانایی شما در آغاز کردن ارتباطات جدید دارد. موفقیت فروش، نتیجه ی اشتیاق شما به تماس با مشتریان است.
اگر کمی زمان اضافی داشتید، بنشینید و بیست تا سی تماس برقرار کنید، از نتایج این کار و این که در پایان چه احساسی خواهید داشت، شگفت زده می شوید.

تاثیرات مدیریت زمان در امر فروشندگی: تکنیک ها و مهارت ها (قسمت سوم)تمام ساعات کاری را به کار مشغول شوید

تمام طول روز را به کار مشغول باشید، از هر دقیقه خود استفاده کنید، به یاد داشته باشید که متوسط فروشندگان، تنها ۲۰ درصد از وقت خود را به کار اختصاص می دهند. اگر ۸۰ درصد از وقت خود را کار کنید می توانید به درجه بالاتر موفقیت دست یابید، اگر به جای ۹۰ دقیقه، شش ساعت کار کنید، درآمدتان چهار برابر می شود.
زمان را تلف نکنید، زمان خود را صرف قهوه خوردن و خواندن روزنامه نکنید، اگر به استراحت و نوشیدن قهوه نیاز دارید، این کار را همراه با مشتریان احتمالی خود یا وقتی در حال رفتن به جایی هستید، انجام دهید.

فروشندگانی که هر روز دو بازه زمانی ۲۰ دقیقه ای را به استراحت می گذرانند، چهل دقیقه بدون بازده خواهند داشت، چهل دقیقه در روز ضرب در پنج روز کاری، برابر با دویست دقیقه در هفته است، دویست دقیقه در هفته ضرب در پنجاه هفته مساوی است با ده هزار دقیقه در سال یا ۱۶۶ ساعت زمان بازدهی که صرف نوشیدن قهوه و استراحت می شود.
۱۶۶ ساعت برابر با چهار هفته چهل ساعت کاری است که برابر با درآمد یک ماه است، اگر می خواهید پیشرفت کنید سریع ترین راه این است که در زمان استراحت نیز کار کنید.

از زمان صرف ناهار با دقت استفاده کنید

زمان ناهار را نیز هدر ندهید، این ساعت را صرف آماده سازی قرارهای بعد از ظهر خود یا تمرین یا هر کاری کنید که بازدهی و عملکرد شما را بهبود می بخشد، اگر از زمان ناهار خود با دقت استفاده کنید و یک ساعت در روز داشته باشید، در هفته پنج ساعت و دویست و پنجاه ساعت در سال خواهید داشت، دویست و پنجاه ساعت در سال چیزی بیش از شش هفته کاری و بیش از یک ماه و نیم درآمد است. فقط با استفاده از زمان استراحت و ناهار برای فعالیت های پربازده، فروس و درآمد خود را تا ۲۰ درصد افزایش خواهید داد.

بیشتر بخوانید:  نقش برنامه ریزی در مدیریت زمان

گوش دهید و یاد بگیرید

در اتومبیل خود به برنامه های آموزشی گوش دهید، زمان رانندگی را به زمان یادگیری تبدیل کنید، اتومبیل خود را به یک دانشگاه متحرک تبدیل نمایید.
از زمان سوار شدن تا پیاده شدن از ماشین، باید به این برنامه های آموزشی گوش کنید. به یاد داشته باشید که متوسط فروشندگان، پانصد تا هزار ساعت در سال را پشت فرمان ماشین شان می گذرانند و گاهی این زمان بیشتر نیز می شود، اگر از این زمان برای آموزش خود استفاده کنید، تنها با گوش کردن به برنامه های آموزشی می توانید یکی از آگاه ترین و پردرآمد ترین فروشندگان شوید.

از یک برنامه ریز زمانی استفاده کنید

از یک برنامه ریز زمانی استفاده کرده و قرارها و فعالیت های خود را یادداشت نمایید، اجازه دهید این برنامه ریز مرکز فعالیت های فروش شما را کنترل کند، آن را به عنوان یک فایل یادآور برای پرداختن به مشتریان احتمالی مورد استفاده قرار دهید. یک برنامه ریز زمانی بخرید که تمام تماس های شما را در خود جای دهد، یک ماه و حتی یک سال را از قبل برنامه ریزی نمایید.

تاثیرات مدیریت زمان در امر فروشندگی: تکنیک ها و مهارت ها (قسمت سوم)وقتی یک برنامه ریز زمانی داشته باشید، باید از آن با دقت استفاده کنید، همه چیز را یادداشت نمایید، هر فعالیت را از پیش برنامه ریزی کنید، یادداشت های دقیقی از هر مکالمه و معرفی بردارید، قدرت همیشه نزد کسی است که بهترین یادداشت ها را دارد.
هر روز خود را با بررسی اطلاعاتی که در برنامه ریز زمانی خود ثبت کرده اید، آغاز نموده و به پایان برسانید. آن را برای اجرای کارهای خود به کار برید. برنامه ریز زمانی خود را دفتر سیار تلقی کنید.

تنها چیزی که باید بفروشید

به یاد داشته باشید تنها چیزی که فروشندگان باید بفروشند، زمان است و تنها زمانی که به کار مشغولید، زمانی است که با یک مشتری رودررو صحبت می کنید، این تکنیک های مدیریت زمان را یاد گرفته و بارها و بارها تمرین کنید تا طبیعت ثانویه شما شوند. مهارت های مدیریت زمانی وسیله خوبی برای رساندن شما به مقصد هستند، این مهارت ها بیش از هر چیز دیگری موفقیت شما را تضمین می کنند.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz