تابستان و حسرت : هشدار تابستانه از دیدگاه MBTI - بهینگی

تابستان و حسرت : هشدار تابستانه از دیدگاه MBTI

اشتراک گذاری :
تابستان و حسرت

فرصت سوزی

یکی از مشکلاتی که سخت آدمو به افسردگی و ناامیدی سوق میده و همه انرژی آدمو تخلیه میکنه، فرصت سوزیه.

فرصت سوزی رو تو زندگی میتونی با گفتن عبارت معروف ((ای کاش)) پیدا کنی. یعنی وقتی شروع کردی به افسوس خوردن و ای کاش ای کاش گفتن، عموما داری از دردی مینالی که ریشش فرصت سوزی بوده.

هشدار تابستانه از دیدگاه MBTI

اگه بخوایم نگاه علمی تری بهش داشته باشیم و از دیدگاه روانشناسی بهش نگاه کنیم،  اغلب این مشکل توی افرادی با تیپ MBTI با مشخصه FP رخ میدهد.

P ها افراد ملاحظه کننده هستن و احساس میکنن که همیشه وقت برای انجام کارها هست و همین طرز نگرش باعث میشه که زمانی برسه که دیگه فرصتی برای انجام اونکار نمونِه و فرصت از دست رفته باشه.

F ها افرادی هستن که تصمیمات رو بر پایه احساسات میگیرن یعنی خودشونو رو قاطی مساله میکنن و جزیی از خود مساله میشن. ابن افراد تصمیمات رو بر اساس ارزشهای درونی خود میگیرن و همین باعث میشه  در چند راهی تصمیم به جای انتخاب کردن راهی که بیشترین سود رو براشون داره، راهیو انتخاب کنن که سازگار با ارزشهای شخصیشون باشه.

آبی که براسود زمینش بخورد زود  دریا شود آن رود که پیوسته روان است

شاید بهتر باشه چیزاییو که گفتیم رو از زبون یک فرد با تیپ MBTI ، INFP بشنویم شاید بهتر بتونیم مطلب رو ادا کنیم.

چن وقت پیشا داشتم به این فک میکردم که این تابستون برم سمت موسیقی یا برم کلاس زبان و بچسبم به درسا؟

این چیزی که الان میخوام بگم هیچوقت واسم اتفاق نیفتاده بود: یهو یه پتک ۷، ۸ ساله خورد تو سرم که اینا دقیقا سوالاتیه که داری ۷، ۸ ساله از خودت تو این فصل میپرسی!

من همیشه آرمانگرا بودم، همیشه به خودم میگفتم اگه قراره سمت موسیقی برم و شب و روز تلاش کنم که یه موسیقی بلد بشم، خب…..یه تابستون دیگه گذشته و به زبان و درسای عقب افتادم نرسیدم و در طرف مقابل با رفتن کلاس زبانو چسبیدن به درسا، موسیقی که خیلی دوسش دارمو از دست میدم.

شاید این الان به ذهنتون اومده که باید برنامه ریزی دقیق داشت ولی به اینم باید توجه کرد که من هیچوقت به این راحتی به این نتونستم فکر کنم و به راحتی به نتیجه شما نرسیدم و این تحول بعد از ۷، ۸ سال برام اتفاق افتاد.

تابستان و حسرت : هشدار تابستانه از دیدگاه MBTI

تابستان و حسرت

خیلی وقتا نباید زیاد فکر کرد و باید وارد عمل شد. شاید بهتره بجای خوردن افسوس برای هر دو آرزومون برای یکیش افسوس بخوریم، اینجوری شاید دردمون کمتر از این بشه.

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل       وگر مراد نیابم به قدر وسع بکوش

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz