بهره وری فردی: سه عادت روزانه و راهکار کاربردی - بهینگی

بهره وری فردی: سه عادت روزانه و راهکار کاربردی

اشتراک گذاری :
بهره وری فردی: سه عادت روزانه و راهکار کاربردی

برنامه ای که هر شب برای فردا آماده می کنید، تاثیر زیادی بر بهره وری فردی شما دارد. در مقالات مختلف درمورد اهمیت نوشتن تفکرات روی کاغذ صحبت شده است. هنگامی که هدفی مشخص می کنید و برای رسیدن به آن در آینده برنامه ریزی می کنید. این دقیقا همان کاری است که می خواهیم برای هر روز خود انجام دهید.

۱٫همیشه تفکرات خود را بنویسید!

تکه کاغذی بردارید و هرچیزی که دوست دارید انجام بدهید را بنویسید. هر کاری که مایلید، حتی اگر برنامه ریزی کردید که ناهار سالمی بخورید، ورزش کنید، برای خود و خانوادتان شام درست کنید. همه ی جزئیات را بنویسید. سسپس نوشته خود را با پرسیدن سوال زیر مرتب کنید:

اگر شما می توانستید فقط یکی از کارهای لیست امروز را انجام دهید، کدام را انتخاب می کردید؟

و به همین ترتیب کدام را دوم و سوم انتخاب می کردید. سپس صبح خود را با اولین مورد شروع  کنید و تا هنگامی که کار شماره ی یک به پایان نرسید، تنها به طور منظم روی همین مورد تمرکز کنید.سپس به سراغ کار دوم بروید. به این کار اولویت بندی فعالیتها گفته می شود.

بهره وری فردی: سه عادت و راهکار روزانه و کاربردی

۲٫ صبح ها سراغ ایمیل تان نروید!

چک کردن ایمیل در صبح باعث می شود که به راحتی از برنامه ی مقرر خود کاملا خارج شوید. همیشه با یک ایمیل شروع می شود و قبل از اینکه به خودتان بیایید می بینید که زمان زیادی از دست دادید و هنوز اولین کار را شروع نکردید.

گوشی همراه را از خود دور کنید یا خاموش کنید تا حواس شما را از انجام وظایف، پرت نکند. روی مهمترین وظایف روز خود تمرکز کنید و تا هنگامی که به  پایان نرساندید روی آن ها کار کنید، پس از آن شما می توانید ایمیل و درخواست های دریافتی خود را چک کنید.

بهره وری فردی: سه عادت و راهکار روزانه و کاربردی

۳٫ هر شب لیستی از کارهای فردا آماده کنید.

هر شب لیستی از هدف ها و کارهای خود جمع آوری کنید. این عادت می تواند بهره وری فردی شما را تضمین کند.

توانایی شما برای تدوین برنامه ای خوب، قبل از عملی کردن آن، نشان دهنده ی میزان شایستگی شما است. هرچه برنامه بهتری داشته باشید، راحت تر می توانید بر اهمال کاری غلبه کرده، کار را شروع کنید و به آن ادامه دهید.

با نوشتن اهدافتان قبل از خواب، به کارهایی که قصد دارید انجام بدهید، فکر خواهید کرد و قبل از اینکه از خواب بیدار شوید، ذهن خود را برای انجام دادن آن ها آماده می کنید.

هنگامی که شما هر روز را از قبل برنامه ریزی می کنید و لیست کارها را برحسب اولویت مرتب می کنید، به برنامه خود می چسبید و اجرا می کنید، کار سریع تر و راحت تر  پیش خواهد رفت. در این حالت احساس قدرت و شایستگی خواهید کرد.

بهره وری فردی: سه عادت و راهکار روزانه و کاربردی

بهره وری فردی

در صورت انجام سه راهکار فوق، بهره وری فردی شما افزایش می یابد.  سریع تر از آن چیزی که فکرش را بکنید، به برنامه ها می رسید. درنهایت همواره پایدار می مانید.

 

سایر مطالب مرتبط

بیشتر بخوانید:  اهمال کاری یعنی چی؟
بیشتر بخوانید:  مقابله با اهمال کاری : 8 نکته مدیریت کارها برای انجام کارهای بیشتر
با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz