برای دستیابی به موفقیت چه گزینه هایی روی میزتان قرار دارد؟ - بهینگی

برای دستیابی به موفقیت چه گزینه هایی روی میزتان قرار دارد؟

50
0
اشتراک گذاری :
برای دستیابی به موفقیت چه گزینه هایی روی میزتان قرار دارد؟

وقتی نسبت به شخصیت، خواسته ها و اهداف تان در هر حوزه ای از زندگی ذهنیتی واضح پیدا کردید، می توانید تمام راه ها و روش های مختلف رسیدن به مقصد را مورد ارزیابی قرار دهید. حال می توانید استراتژی ها و راهکارهایی را تعیین نمایید که از آن ها برای رسیدن به اهداف و موفقیت بر طبق برنامه، استفاده کنید.

به اندازه گزینه هایی که دارید آزاد هستید

یکی از مهم ترین قوانینی که باید به آن توجه کنید این است که به اندازه گزینه هایی که دارید، آزاد هستید.

برای مثال

اگر تنها یک راه برای انجام کاری داشته باشید و این راه جوابگو نباشد، از ادامه کارتان باز می مانید. اگر تنها یک گزینه برای دستیابی به هدف یا رسیدن به مقصد داشته باشید و آن روش به هر دلیلی به شکست منجر شود، مستاصل و معطل خواهید ماند.
افراد موفق به این دلیل که ممکن است روشی طبق خواست آن ها عمل نکند، همواره گزینه های شان را افزایش می دهند. آن ها گزینه های جدیدی می یابند تا در صورت شکست یک روش، از روش دیگری بهره گیرند.

در نتیجه

وقتی به مشکلی برخوردند، آرام و خونسرد خواهند بود. آن ها از قبل به بدترین شرایط ممکن فکر کرده و یک طرح آماده برای مقابله با مشکلات در اختیار دارند.

تهیه فهرستی از آرزوهابرای دستیابی به موفقیت چه گزینه هایی روی میزتان قرار دارد؟

اگر هدف تان دستیابی به سطوح بالایی از تناسب اندام است، فهرستی ۷ موردی از کارهایی تهیه کنید که امروز برای داشتن اندامی متناسب و سلامت می توانید انجام دهید. چه کارهایی را باید شروع کرد و انجام داد و چه کارهایی را باید متوقف ساخت؟ اگر می خواهید به سطح بالای سلامت و تناسب برسید، چطور باید برنامه ریزی کنید؟

اگر هدف تان داشتن یک خانواده خوشبخت یا داشتن یک رابطه فوق العاده است، فهرستی از چیزهایی تهیه کنید که آرزو دارید روی دهد. از افراد مهم زندگی تان بپرسید برای بهبود رابطه تان، چه کارهایی را بیشتر و چه کارهایی را کمتر باید انجام دهید. از شما می خواهند چه کارهایی را شروع کنید یا انجام چه کارهایی را متوقف سازید تا آن ها خوشبخت تر باشند؟

بیشتر بخوانید:  تعیین برنامه ریزی راهبرد شخصی

سرنوشت شما وابسته به تصمیمات شماست

زندگی مجموعه ای از گزینه ها و تصمیمات است. کیفیت گزینه ها و تصمیماتی که در گذشته گرفته اید، کیفیت زندگی امروز شما را تعیین کرده است. گزینه ها و تصمیمات امروزتان تعیین کننده کیفیت زندگی تان در آینده نیز هستند؛ به ویژه در حوزه هایی که برای دستیابی به اهداف و رسیدن به مقصد، ضروری به نظر می رسند.

انتخاب شغل یا شرکتی که در آن کار می کنید، کل زندگی و سرنوشت شما را تغییر می دهد. بنابراین باید به اندازه کافی زمان صرف فکر کردن نموده و قبل از تصمیم گیری نهایی، کاملا نسبت به انتخاب های تان حس آرامش و راحتی داشته باشید.

نرخ ساعتی

یکی از مفاهیمی که در برنامه های آماده سازی پیشرفته مورد بررسی قرار می گیرد، ایده ” نرخ ساعتی ” است. از تمام مشتریان خواسته می شود درآمد سالیانه شان را به ۲۰۰۰، عدد تقریبی ساعات کاری در سال، تقسیم کنند. این رقم نرخ ساعتی آن ها است.

برای مثال

اگر در سال ۵۰ هزار دلار درآمد دارید و آن را به ۲۰۰۰ تقسیم کنید، به نرخ ساعتی ۲۵ دلار خواهید رسید. اگر درآمدتان ۱۰۰ هزار دلار در سال باشد، نرخ ساعتی شما ۵۰ دلار خواهد بود.
قبل از این که بتوانید برای زمان و زندگی تان برنامه ریزی کنید، باید از نرخ ساعتی کنونی و آینده تان مطمئن باشید. هر ساعت که صرف یک فعالیت کم ارزش یا بی ارزش می نمایید، حدود ۲۵ تا ۵۰ دلار ضرر می کنید. هر کاری که در طول کار روزانه تان انجام می دهید، به اندازه نرخ ساعتی مطلوب تان یا هزینه دارد یا درآمدزاست.

رویکرد شما در برابر نارضایتی های تان چیست؟

برای دستیابی به موفقیت چه گزینه هایی روی میزتان قرار دارد؟کارتان هرچه که باشد، در هر شرکتی که مشغول باشید، هر نوع سرمایه گذاری که با پول تان انجام دهید، باید از قبل به آن خوب فکر کنید و اطمینان یابید که بالاترین و بهترین نوع استفاده از زمان و منابع را در آن خواهید داشت.
اگر از وضعیت کنونی تان رضایت ندارید، به جای منفعل بودن، فعالیت خود را بیشتر کنید. اگر از شغل حال حاضرتان راضی نیستید، مشغول شده و کار بهتری پیدا کنید. اگر در روابط کنونی تان چندان خوشبخت نیستید، در صورت امکان آن را بهبود دهید و در غیر این صورت آماده ترک آن شوید.

چرا از تغییر کردن می ترسید؟

آبراهام مازلو می نویسد: ” داستان نژاد بشر، داستان زنان و مردانی است که خود را دست کم می گیرند. ”
بسیاری از مردم به خاطر ترس، به چیزهایی کمتر از لیاقت خود قانع می شوند. در شغلی که دوست ندارند، می مانند؛ به رابطه ای که در آن خوشبخت نیستند، ادامه می دهند؛ عاداتی دارند که برای سلامت شان مضر است. پول شان را در مواردی سرمایه گذاری می کنند که درباره اش اطلاعاتی ندارند و حتی پس از این که متوجه اشتباهات شان می شوند، پول شان را در آن جا نگه می دارند.

اگر از هر بخشی از زندگی یا از جایگاه کنونی تان راضی نیستید، به یاد داشته باشید که همیشه می توانید بهایی را برای آزادی تان بپردازید و خوب می دانید این بها چیست.

بیشتر بخوانید:  تعیین اهداف فردی : برنامه ریزی برای همه عمر

چیزی ندارید، زیرا چیزی نخواسته اید

به یاد داشته باشید که هر شرایطی در کسب و کار و زندگی شخصی تان به شما ارائه شود، حاصل تصمیم یک فرد است و می تواند با تصمیم فرد دیگری تغییر کند. این شرایط هر چه باشد از جمله هزینه ها و شرایط کاری، شرایط یک قرارداد، هزینه های تولید یا خدمات، نرخ اجاره دفتر کار یا تجهیزات یا شرایط بانکی برای دریافت وام یا میزان اعتبار، اگر به هر دلیلی از آن رضایت ندارید، به دنبال شرایط متفاوتی باشید.

به خاطر داشته باشید که قبل از این که چیزی بخواهید، پاسخ همیشه منفی است. اگر پس از درخواست شما باز هم پاسخ منفی باشد، تنها چیزی که از دست داده اید، چند لحظه از زندگی تان بوده است. اما اگر جواب مثبت باشد، آینده تان به کلی تغییر خواهد کرد. حتما این جمله را شنیده اید: ” نابرده رنج، گنج میسر نمی شود. ” در انجیل نیز آمده است: ” چیزی ندارید، زیرا چیزی نخواسته اید. ” هرگز از خواستن نترسید.

احساسی انتخاب نکنید

قانون این است؛ کیفیت تابعی از کمیت به حساب می آید. این بدین معنی است که قبل از شروع سفر، هرچه راه های بیشتری برای دستیابی به هدف داشته باشید، کیفیت انتخاب تان بهتر خواهد شد.
تور بزرگی بیاندازید. عاشق اولین ایده هایی که به ذهن تان خطور می کند، نشوید. باید به طور مداوم به خود یادآوری نمایید که احساسات موجب منحرف شدن ارزیابی می شوند. یعنی در آغاز هرچه در مورد کاری احساساتی تر باشید، توانایی تان در گرفتن بهترین تصمیم و انتخاب بهترین راه برای رسیدن به مقصد ضعیف تر می شود.

مشاور خود باشید

فرض کنید مشاوری هستید که باید در خصوص بهترین روش دستیابی به هدف و رسیدن به مقصد به خودتان مشاوره دهید، در جایگاه مشاور، سعی کنید خونسرد، آرام و بی طرف باشید.
هنگام تصمیم گیری، زمانی به احساسات، عواطف، اشتیاق و تعهد اختصاص می دهید اما این زمان مربوط به پس از تصمیم گیری در خصوص بهترین راه است. تا آن زمان باید تا حد امکان مستقل و بی طرف باشید تا اطمینان یابید تصمیم درستی می گیرید.برای دستیابی به موفقیت چه گزینه هایی روی میزتان قرار دارد؟

عاشق ایده های تان، به ویژه ایده های اولیه، نشوید. همیشه به احتمال وجود راهی بهتر برای رسیدن به هدف، فکر کنید.

افزودن ارزش؛ راهی برای ثروتمند شدن

اگر هدف تان موفقیت مالی است، تنها یک راه برای رسیدن به آن وجود دارد که همان ” افزودن ارزش ” است. ثروت طولانی مدت، قابل پیش بینی و پایدار، حاصل افزودن ارزش از طرق مختلف است.
این ثروت از ارائه خدمات به مردم با فراهم کردن محصول یا خدمات مورد نیاز آن ها و در رقابت با سایر افرادی به دست می آید که همان کالا و خدمات را ارائه می نمایند. این یک اصل اقتصادی مهم و بنیادی محسوب می شود که در طولانی مدت نتیجه می دهد.

هر چه بکارید، همان را برداشت می کنید

شاید یکی از مهم ترین قوانین، قانون کاشت و برداشت باشد. ” هرچه بکارید، همان را برداشت می کنید. ” هرچه را که در شغل، خانواده، سلامت و زندگی مالی بکارید، همان را هم برداشت خواهید کرد. آنچه امروز برداشت می کنید، نتیجه مستقیم چیزی است که در گذشته کاشته اید. اگر از محصول کنونی خود راضی نیستید، امروز شروع به کاشتن چیزی متفاوت نمایید. امروز شروع نمایید و به طریقی بهتر و موثرتر به دیگران ارزش بیافزایید.

همچنین توجه داشته باشید که این قانون ” قانون برداشت و کاشت ” نیست، بلکه همیشه کاشت مقدم بر برداشت است و رسیدن از مرحله کاشت به برداشت، مدتی به طول می انجامد. به گفته توماس استنلی و ویلیام دانکو در کتابی تحت عنوان همسایه میلیونر، میلیونرهای آمریکایی که با تلاش خود به این مرحله رسیده اند، حدود ۲۲ سال کار سخت، فداکاری، اشتباه، دشواری و شکست های موقت را در پرونده خود داشته اند تا به این میزان ثروت رسیده اند. معمولا افرادی که گمان می کنند می توانند از میانگین مردم جلو زده و به این مرحله برسند، آمادگی انجام کارهای سخت را ندارند و در نتیجه هنوز به پایان خط نرسیده، دست از کار می کشند، اجازه ندهید این اتفاق برای شما روی دهد.برای دستیابی به موفقیت چه گزینه هایی روی میزتان قرار دارد؟

بیشتر بخوانید:  چهار راه پول سازی: کتابی برای برنامه ریزی دقیق مالی (معرفی کتاب)

میلیونر ها چگونه میلیونر شدند؟

اگر هدف تان مالی باشد، فهرستی از تمام روش های ممکن برای دستیابی به نتایج مالی یکسان تهیه کنید. هر چه گزینه های شما بیشتر باشد، تصمیمات بهتری می گیرید.
حال مثال های زیر را مطالعه کنید:

۱- با آغاز یک کسب و کار جدید به هدف تان دست می یابید.

۲- می توانید کسب و کاری که از قبل وجود دارد، خریده و آن را سودآور تر کنید.

۳- می توانید در کارتان به بهترین وضعیت برسید و درآمد خوبی داشته باشید و در کارتان به دقت و سرمایه گذاری و پول پس انداز کنید.

۴- می توانید در زمینه املاک سرمایه گذاری نموده یا بازسازی کنید، بفروشید یا اجاره دهید.

۵- می توانید از استعدادها و مهارت های خود برای راه اندازی یک کسب و کار جدید در ازای گزینه های موجود استفاده کنید.

۶- یک نمایندگی خریده و آن را به موفقیت برسانید.

۷- می توانید سرگرمی یا علائق خود را به یک فرصت درآمدزا تبدیل کنید.

۸- خود را وقف به موفقیت رساندن شرکت تان کنید و در حوزه کاری خود به درجات بالا برسید و یکی از پردرآمد ترین افراد در حوزه خود شوید. با این درآمد بالا یا سرمایه گذاری مناسب، می توانید ثروتمند شوید.

میلیون ها نفر که از هیچ شروع کرده و میلیونر شده اند، از این روش ها استفاده کرده و آن ها را به اثبات رسانده اند. هریک از روش های فوق مستلزم این است که در ارائه خدمات به دیگران موفق باشید.

سریع ترین راه برای رسیدن به اهداف مالی در ذهن شما چیست؟

به یاد داشته باشید که امید یک استراتژی نیست. قبل از سرمایه گذاری زمان، پول یا احساس در کار، تجارت یا روابط، همه چیز را به خوبی ارزیابی کنید. تمام جزئیات راه پیشنهادی به مقصد را بررسی نمایید.
توصیه افرادی که همین مسیر را رفته اند، بپذیرید. از کارشناسان بیاموزید. از افرادی که به مقصد رسیده اند، بپرسید چطور این کار را انجام داده و چه چیزهایی یادگرفته اند. از آن ها بپرسید اگر قرار باشد یک بار دیگر این مسیر را طی کنند، چه تغییراتی در کار خود می دهند. در بررسی گزینه های خود همیشه به احتمال ارتکاب اشتباه فکر کنید. اشتباهات خود را بپذیرید و در صورت لزوم مسیری متفاوت را در پیش گیرید.

برای دستیابی به موفقیت چه گزینه هایی روی میزتان قرار دارد؟می گویند کوتاه ترین فاصله بین دو نقطه، خط مستقیم است. ممکن است این گفته در خصوص رفتن شما از نقطه کنونی به سوی اهداف مصداق نداشته باشد. گاهی یک روش غیرمستقیم، سریع ترین راه برای رسیدن است. امروزه بسیاری از مردم متوجه شده اند که دستیابی به اهداف مالی مستلزم ارتقا دادن مهارت ها و تحصیلات است. آن ها در کالج های مختلف ثبت نام می کنند، در دوره ها و سمینارها حضور می یابند و در حوزه کاری خود حریصانه مطالعه می نمایند. آن ها خاک را شخم زده و بارور می کنند طوری که در آخر به محصول بیشتری برسند.

ذهن؛ ارزشمند ترین دارایی

ارزشمندترین دارایی که در راه دستیابی به اهداف و رسیدن به مقصد دارید، ذهن شماست. ارزش، شامل توانایی فکر کردن درباره هویت و خواسته های تان است. بیش از ۸۰% موفقیت شما حاصل صرف زمانی برای تفکر دقیق و واضح در خصوص اهداف، خواسته ها و نوع موفقیت تان است.
توانایی شما در تعیین اهداف مشخص، شفاف و هماهنگ با استعدادها و توانایی های تان، اولین گام واقعی در رسیدن به مقصد و موفقیت پایدار به حساب می آید.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz