چگونه میتوان از طریق چشم ها با دیگران ارتباط برقرار کرد؟ - بهینگی

چگونه میتوان از طریق چشم ها با دیگران ارتباط برقرار کرد؟

اشتراک گذاری :
چگونه میتوان از طریق چشم ها با دیگران ارتباط برقرار کرد؟

می گویند چشم ها آینه ی روح هستند. چشم ها دقیق ترین علائمی را که در ارتباطات انسانی وجود دارد مخابره می کنند، در حالی که چشم ها به عنوان نقاط مرکزی بدن، مستقلاً عمل می کنند.

وقتی کسی هیجان زده است، چشم هایش چهار برابر موقع عادی گشاد می شود، حال آن که وقتی شخصی خشمگین یا مشکوک است، چشم ها منقبض و ریز می شوند.

چشم های کسی که به توجه دائم نیاز دارد، گشاده است، ضمن آن که سعی می کند جذاب به نظر برسد.

چشم دوختن

شخص متقلب و نادرست، معمولاً نمی تواند مدت طولانی در چشم شخص مخاطبش نگاه کند. در این شرایط معمولاً یک سوم طول مدت معمولی در چشم مخاطبش نگاه می کند.

کسی که شما را جذاب، علاقه مند، یا دلربا می یابد، چشمانش گشاده است و می تواند در دو سوم مدت، چشمان شما را متوجه نگاه خودش نگهدارد.

کسی که نسبت به شما حالت خصمانه دارد و مایل است که با شما چالشی غیر کلامی داشته باشد، چشمانش را ریز می کند و می تواند مدتی طولانی نگاه شما را به سوی خودش نگهدارد.

هنگام مذاکرات، عاقلانه تر آن است که با کسانی که عینک تیره به چشم دارند معامله نکنید، چون نمی توانید متوجه واکنش شان بشوید. بهتر است خودتان عینک تیره به چشم نزیند، چون طرف مقابل فکر می کند بی جهت به او خیره شده اید.

بهتر است پیش از هر گونه نتیجه گیری رسوم فرهنگی را، مانند عادت ژاپنی ها که به جای صورت به گردن طرف مقابل خیره می شوند، در نظر بگیرید.

همچنین مهم است به ناحیه ای از صورت یا بدن که مستقیماً به آن خیره شده اید توجه کنید، زیرا می تواند بر سرنوشت معامله تاثیر بگذارد.چگونه میتوان از طریق چشم ها با دیگران ارتباط برقرار کرد؟

بیشتر بخوانید:  هفت سوال کلیدی در خصوص زندگی، شغل و تجارت (قسمت اول)

چشم دوختن تجاری

وقتی مشغول مذاکرات تجاری هستید، یک مثلث روی پیشانی طرف مقابل تصور کنید و به همان نقطه خیره شوید. با این کار جوی جدی ایجاد می کنید که نامش تجارت است. تا وقتی که نگاه شما از سطح چشم های طرف مقابل پایین تر نیاید، مذاکره به اختیار شما خواهد بود.

چشم دوختن اجتماعی

چشم دوختن صمیمانه روی چشم ها تا زیر چانه و تا سایر قسمت های بدن طرف مقابل متمرکز است. وقتی طرف مقابل به شما نزدیک باشد، مثلث تمرکز نگاه شما از خط میان دو چشم شروع می شود و به وسط سینه ختم می شود.

اگر طرف مقابل از شما فاصله داشته باشد، مثلث تمرکز نگاه شما از خط میان دو چشم تا قسمت پایین تنه ادامه می یابد.

کسی که می خواهد از موضع قدرت برخورد کند، به جای چشم دوختن صمیمانه، به شیوه ی اجتماعی چشم می دوزد.

برانداز کردن پهلو

این نوع برانداز کردن یا نشانه ی علاقه است یا دشمنی. برانداز کردنی که توأم با لبخند و ابروی کمی بالا رفته باشد، نشانه ی علاقه است. به خصوص از آن به عنوان علامت اظهار عشق استفاده می کنند. اگر برانداز کردن همراه اخم باشد و گوشه های دهان پایین آمده باشند، نشانه ی خصومت، سوء ظن یا برخوردی انتقادی است.چگونه میتوان از طریق چشم ها با دیگران ارتباط برقرار کرد؟

بیشتر بخوانید:  ارتباط دو جانبه (Two way communication)

حالت چشم بستن

این حالت شامل بستن چشم ها به مدت چند لحظه است، گویی فرد برای یک لحظه شما را از ذهنش بیرون کند.

  • وقتی کسی از شما خسته، یا نسبت به شما بی علاقه شود، یا به طریقی خود را نسبت به شما برتر احساس کند، به وسیله ی بستن پلک ها و بسته نگه داشتن آن ها برای چند لحظه، شما را از چشم دور می کند.
  • وقتی کسی شما را نسبت به خود برتر احساس می کند، سر را به عقب کج می کند و حالت چشم بسته به خود می گیرد، جوری که شما احساس می کنید دارد با نگاهی طولانی به بینی اش نگه می کند.
  • برای برقراری ارتباط موثر، باید به جای حالت چشم بستن، که مهربانی را از رابطه حذف می کند، به دنبال راه دیگری بگردید.
با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz