یک مدیر موفق چگونه با عدم قطعیت و ریسک های موجود در کار برخورد می کند؟ - بهینگی

یک مدیر موفق چگونه با عدم قطعیت و ریسک های موجود در کار برخورد می کند؟

اشتراک گذاری :

ذهن انسان محدود است. مادامی که انسان در ذهن، این حقیقت را تجسم کند که می تواند کاری را انجام دهد و صددرصد باور داشته باشد، می تواند آن را انجام دهد. روانشناسی مدیریت عبارت است از زمینه مطالعاتی معینی که در چهارچوب آن رفتار مدیر و فرآیند رهبری از دیدگاه روانشناسی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. مطالعات مربوط به روانشناسی مدیریت نه تنها موجب می گردد که مدیر در اداره امور سازمان توانایی بیشتری پیدا کند بلکه استفاده از یافته های علمی، نیازهای مربوط به آن را امکان پذیر می سازد.

یکی از چالش های مدیریت این است که چه مقدار عدم قطعیت را بپذیرد به طوری که ارزش ثروت ذینفعان رشد یابد. عدم قطعیت هم در مورد خطر و هم فرصت همراه با احتمال از دست دادن یا افزایش ارزش مطرح می شود. مدیریت ریسک مدیر را قادر می سازد علیرغم وجود عدم قطعیت و ریسک ها و فرصت های وابسته به آن، واحد اقتصادی را به صورت موثر اداره نموده و بدین ترتیب ظرفیت ایجاد ارزش شرکت را افزایش دهد.

ویژگی های روانشناختی یک مدیر موفق در مواجهه با ریسک و عدم قطعیت ها

هدایت و ترغیب شخصیت فردی

براساس نظریه روانشناسان، یک مدیر موفق باید به ترغیب و تشویق خود، برای قبول مسئولیت طی برآورده کردن اهداف درونی اش بپردازد و استعدادهای خود را تقویت کند.

در هر دقیقه از زندگی خود را ارتقا دهد

ذهن انسان به واسطه کارهایی که انجام می دهد از بالاترین قیمت برخوردار است، بنابراین باید بکوشد تا کیفیت افکارش را افزایش دهد. یکی از بهترین راه های برگشت زمان، یادگیری هرچه بهتر و کسب تجربه هرچه مفیدتر است.یک مدیر موفق چگونه با عدم قطعیت و ریسک های موجود در کار برخورد می کند؟

استعدادهای خاص خود را تقویت کند

همیشه یک مدیر باید به این فکر کند که یک استثنا هست و استعدادها و قابلیت های خاصی دارد که او را از فرد دیگری متفاوت می سازد. افراد موفق یقینا افرادی هستند که برای تشخیص اینکه چه کاری را بهتر انجام می دهند وقت گذاشته اند، آنها می دانند چه کاری انجام دهند که واقعا تحولی در کارشان ایجاد کند و سپس منحصرا روی آن کار یا زمینه فعالیت تمرکز کنند.

بیشتر بخوانید:  مدلهای مدیریت استعداد در سازمان : مدل 5 عاملی و ...

موانع کلیدی خود را مشخص کند

یک مدیر باید موانع کلیدی خود را مشخص نماید و برای رسیدن به این هدف باید به سوالات زیر پاسخ دهد.

  • چه عاملی او را عقب نگه می دارد؟
  • چه عاملی سرعت دستیابی به اهدافش را تعیین می کند؟
  • چه عاملی میزان سرعت حرکت او را از جایی که هست به جایی که می خواهد برود تعیین می کند؟
  •  چرا هنوز به اهدافش نرسیده است؟

منظور کردن احتمالات در محاسبات

به دلیل آنکه انسان طبیعتی اصلاح پذیر دارد، آموزش در آن موثر واقع می شود و از میزان نادانی اش نسبت به هستی سرشار از دانایی، بیشتر شود، ضریب احتمال شکستش کاهش می یابد. بنابراین بررسی و مطالعه احتمالات برای اجرای هر امری از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.یک مدیر موفق چگونه با عدم قطعیت و ریسک های موجود در کار برخورد می کند؟

اندیشه بازگشت از آینده

یک مدیر موفق برای تعیین مقصد نهایی در هر دوره از زندگی، چشم انداز طولانی مدت را برمی گزیند. این روش که اکثر افراد موفق در تمام حوزه ها به کار گرفته اند، نیازمند این است که چندین سال آینده خود را نظاره گر باشد و تعیین کند که در انتهای این دوره زمانی کجا خواهد بود، سپس اندیشه بازگشت از آینده را با خود تمرین نماید و در تخیل درونی اش از نقطه ای مناسب در آینده به جایی بیاندیشد که الآن هست و سپس کارهایش را که می تواند انجام دهد از نظر بگذراند.

بیشتر بخوانید:  مدیریت ریسک چیست؟

نتیجه گیری

درک مدیریت ریسک مستلزم درک عواملی است که منجربه ریسک های پروژه می شود. اولین گام در ارزیابی ریسک، شناسایی ریسک می باشد. ریسک های شناسایی شده برای تجزیه و تحلیل و میزان احتمال ریسک استفاده می شود در حالی که چندین روش برای تجزیه و تحلیل ریسکها وجود دارد. مدیران پروژه موفق در ارتباط با احتیاجات خود، از ارتباطات به وسیله خطوط باز در سرتاسر سازمان استفاده می کنند. یک مدیر کارآمد باید دارای راهبردهای روانشناسی قوی باشد تا به وسیله شناخت صحیح خصوصیات کارکنان خود، استعدادها و توانایی های آنان با ایجاد انگیزش قوی نیروی نهفته درونی کارکنان خود را از نیرویی بالفعل به نیرویی بالقوه درآورد.

یکی از ارکان مهم مدیریت، مدیریت ریسک می باشد. اساس مدیریت ریسک عبارتند از: ربودن فرصت ها، بهبود و به کارگیری سرمایه، کاهش زیان های عملیاتی و اعمال تصمیم مناسب در جهت واکنش به ریسک ازجمله پذیرش یا اجتناب می باشد که رمز موفقیت در تمامی این امور نیازمند مدیریتی می باشد که از نظر روانشناسی دارای افعال بالقوه مدیریت ریسک در جهت دست یافتن به اهداف خود باشد.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz