اینفوگرافیک؛ بیل گیتس چگونه مایکروسافت را تأسیس کرد؟ - بهینگی

اینفوگرافیک؛ بیل گیتس چگونه مایکروسافت را تأسیس کرد؟

اشتراک گذاری :
اینفوگرافیک؛ بیل گیتس چگونه مایکروسافت را تأسیس کرد؟

برای مشاهده اینفوگرافیک به صورت واضح تر بر روی آن کلیک کنید.

زندگی نامه

ویلیام هنری بیل گیتس سوم که اکثر مردم جهان او را به بیل گیتس می شناسند در روز ۲۸ ام اکتبر ۱۹۵۵ در شهر سیاتل از ایالت واشینگتن به دنیا آمد. کارآفرین، بازرگان، سرمایه دار، نیکوکار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است. او در کنار دو خواهرش در همان شهر بزرگ شد.

خانواده ی گیتس در تجارت، سیاست و خدمات اجتماعی فعالیت های موفقی داشتند. پدرش در دادگستری وکیل بود و در سیاتل فردی سرشناس بود. مادرش آموزگار مدرسه بود و یکی از اعضای هیئت مدیره یونایتد وی انترنشنال بود. همچنین مادر گیتس در امور خیریه فعالیت گسترده ای داشت.

دوران کودکی و علاقه به نرم افزار

گیتس در همان سنین کودکی و از ابتدای تحصیل علاقه خود به نرم افزار را آشکار کرد و در ۱۳ سالگی برنامه نویسی را آغاز کرد. در همان سال ها به واسطه ی برنامه نویسی با پائول آلن آشنا شد که دو سال از او بزرگ تر بود.

در آن روز ها کامپیوتر ها بزرگ تر و گران بودند و مدارس توانایی خرید این پدیده ی جدید دنیای تکنولوژی را نداشتند اما مدرسه ی لیک ساید که بیل در آن تحصیل می کرد با جمع آوری مبالغ زیادی توانست کامپیوتری را برای یک سال اجاره کند. همین مسئله سبب بروز استعداد هایی همچون گیتس، پائول و دیگران شد که همگی از برنامه نویسان ارشد مایکروسافت به حساب می آیند.

وی در سال ۱۹۵۷ با پائول آلن دوست و همکار خود یکی از بزرگترین شرکت های جهان را با نام مایکروسافت تاسیس نمود.

بیل گیتس تا مارس ۲۰۱۷ با سرمایه ی خالص ۸۶ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد دنیا به حساب می آید.

گیتس با تاسیس شرکت مایکروسافت مدیرعامل آن شد و این سمت را تا ۲۵ سال حفظ کرد. بعد از آن تا سال ۲۰۱۴ ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را بر عهده گرفت و همچنان نیز با در اختیار داشتن ۴ درصد از سهام شرکت مایکروسافت، اکثریت سهام این شرکت را در اختیار دارد.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz