انگیزش معلمان در سازمانهای آموزشی : عوامل انگیزش و رضایت شغلی معلمان - بهینگی

انگیزش معلمان در سازمانهای آموزشی : عوامل انگیزش و رضایت شغلی معلمان

اشتراک گذاری :
انگیزش معلمان در سازمانهای آموزشی : عوامل انگیزش معلمان

هر کشوری سالانه بخش بزرگی از درآمدهای ملی خود را به گسترش و بهبود فعالیت های آموزشی و پژوهشی اختصاص می دهد و همواره برای افزایش این سرمایه گذاری تلاش می کند. چنانچه یک طرف امر تعلیم و تربیت مربوط به معلم باشد و معلم را انسانی بدانیم که از ویژگی های روحی خاص، تمایلات و گرایش هایی برخوردار است و این گرایش و کنش نقش محرک و چرایی در رفتارهای ارادی او دارد، به این نتیجه می رسیم که بدون انگیزه روانی، هیچ گونه فعل ارادی از او صادر نمی شود. موضوع این مطلب نیز انگیزش معلمان در امر تدریس و آموزش می باشد.

انگیرش و قلمرو آن

مفهوم انگیزش و شناخت عواملی که موجب انگیزش انسان می شود، یکی از پیچیده ترین بخش های روان شناسی و مدیریت امروز است و کار علمی و پژوهشی گسترده ای را می طلبد. با وجود پیشرفت فناوری، مسائل انسانی، بزرگترین گرفتاری عصر امروز است و انگیزش برای کار، ذهن متخصصان را در سطح وسیعی به خود مشغول داشته است.

بحث درباره پدیده های انگیزشی و نقش آن در مجموع رویدادهای روانی و به ویژه تاثیر آن بر رفتار فرد، بدون شک در قلمرو پژوهش های روان شناسی قرار می گیرد. در این قلمرو از سازه انگیزش برای توصیف و توضیح احساس و رفتار استفاده می کنند. افزون بر روانشناسی در دیگر رشته های علوم مانند فیزیولوژی، عصب شناسی، تعلیم و تربیت و پزشکی، به پدیده های انگیزشی از نظر کشف مبانی فیزیولوژیک انگیزش توجه می کنند.

بیشتر بخوانید:  مبانی انگیزش در فرد و سازمان : انگیزش بیرونی و درونی

رضایت شغلی معلمان

تحقیقات نشان داده اند که توجه به نیاز معلمان محیط مناسب کار و تسهیلات در جهت نیل به اهداف شخصی و فردی، نقش مهمی در برانگیختن، ایجاد و افزایش انگیزش و در نهایت رضایت انگیزش معلمان در سازمانهای آموزشی : عوامل انگیزش معلمانشغلی معلمان و افزایش اثربخشی و کارایی آنها دارند.

بر حسب میل به استقلال یا وابستگی، می توان تقسیم کار کرد. باید سعی شود بین ماهیت کارها، مسئولیت ها، شخصیت، نیاز، انگیزه و استعدادهای افراد همخوانی وجود داشته باشد.

چه در گزینش و چه در بکارگماری معلمان، سعی و دقت به عمل آید تا با استفاده از تست های شخصیتی، استخدامی و شغلی، افراد مناسب شغل معلمان انتخاب شوند و کارهای محوله نیز با رشته تحصیلی و علاقه آنها هماهنگ باشد.

یکی از دلایل فقدان انگیزش در افراد، نداشتن هدف روشن است. برخی از افراد، اهداف و انتظارات شغل و سازمان خود را نمی دانند. در حقیقت اگرچه استعداد و توانمندی های موردنیاز را دارند ولی نمی دانند چه باید بکنند و در نهایت حاصل کارها و فعالیت های آنها چه باید باشد. صرفا جنبه مادی پول سبب انگیزش نمی شود، بلکه جنبه های نشانه ای آن به سایر جنبه ها مثل احساس با ارزش بودن، احترام، نبود تبعیض و … ارتباط پیدا می کند.

عوامل موثر در ایجاد انگیزه معلمان

محققان معتقدند مربیگری انگیزه اولیه برای معلمان به منظور آزمایش و تدریس است که در نهایت منجربه حمایت اجتماعی و برآورده شدن نیازهای شخصی آنها می گردد. از طرفی ارزشیابی از کار، انگیزش معلمان در سازمانهای آموزشی : عوامل انگیزش معلمانحقوق مناسب، امنیت شغلی، فراهم ساختن زمینه های پیشرفت، توانایی های مدرسان، استقلال کاری و اهمیت دادن به تفاوت های فردی در نیازهای شخصی و اجتماعی ازجمله عوامل موثر در ایجاد میل و رغبت بیشتر در امر آموزش و مربیگری است و منجربه رضایت شغلی بیشتر و کار سودمند و موثر خواهد شد.

یکی از محققان، انگیزش در معلمان را به دو صورت درونی (از طرف دانش آموزان) و بیرونی (از طرف عوامل بیرونی مانند شرایط فیزیکی کار، اعمال مدیریت مطلوب و …) ارزیابی کرده و معتقد است حتی اگر عوامل درونی مورد رضایت معلمان باشد ولی عوامل بیرونی مطلوب نباشد، معلمان انگیزه خود را برای تدریس خوب از دست می دهند. وی با اشاره به مدل مازلو، نیازهای اولیه معلمان مثل حقوق و مزایا، امنیت شغلی، اعتماد به نفس و … را مورد توجه قرار داده و این عوامل را در ایجاد انگیزه موثر می داند.

با توجه به اینکه ایجاد انگیزه به کار و جهت دهی به آن یکی از ابزارهای سازنده در کاربرد صحیح منابع انسانی است و تشخیص انگیزه های افراد در هر سازمانی از لحاظ کنترل، پیش بینی و هدایت رفتار آنان موثر می باشد، بنابراین تعدادی از شیوه های افزایش انگیزش به آموزش و علاقه بیشتر به کار از دیدگاه معلمان را بیان می کنیم.

هفت عامل مهم افزایش انگیزش معلمان عبارتند از:

  • ارزشیابی نحوه عملکرد و لحاظ کردن نتایج آن
  • ایجاد زمینه های موفقیت شغلی و رشد حرفه ای
  • شرایط فیزیکی محیط کار
  • احساس مسئولیت شغلی
  • امنیت شغلی
  • اعمال مدیریت و سرپرستی مطلوب
  • تدوین اهداف در امر تدریس

انگیزش معلمان در سازمانهای آموزشی : عوامل انگیزش معلمان

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz