کدامیک از انواع هوش را می شناسید؟ - بهینگی

کدامیک از انواع هوش را می شناسید؟

125
2
اشتراک گذاری :
کدامیک از انواع هوش را می شناسید؟

بهره ی شما از کدامیک از انواع هوش بیشتر است؟

فردی که فوتبال بازی می کند و در درس و مدرسه هیچ مهارت استعدادی ندارد؛ از طرف دیگر فردی در زمینه های علمی استعداد زیادی دارد ولی در انواع و اقسام ورزش هیچ گونه استعدادی ندارد. هر دوی این افراد افراد باهوشی هستند اما نوع هوش آن ها با یکدیگر متفاوت است.

کدامیک از انواع هوش را می شناسید؟

انواع هوش

هوش تصویری

هوش تصویری یا هوش فضایی به توانایی افراد در تجسم اشاره دارد. تجسم هر چیز و هر کلمه ای! از لباس و آدم ها گرفته تا مفاهیم واقعی و خیالی.

هوش زبان شناختی

نوع دیگری از هوش، هوش زبان شناختی است. تقریباً مطابق چیزی است که در میان عموم مردم نیز به عنوان هوش و استعداد رواج یافته است. هوش زبان شناختی همان اطلاعات عمومی و توانایی صحبت کردن است و شامل خوب نوشتن و خوب خواندن هم می باشد.

هوش منطقی – ریاضی

در بین افراد و اطرافیان همیشه کسانی هستند که در عملیات ریاضی بهتر عمل می کنند و بهتر استدلال کرده و روابط علی و معلولی را درک کنند. این افراد از هوش منطقی – ریاضی برخوردارند.

هوش موسیقی

کسی که از این نوع هوش بر خوردار است نیاز به این ندارد که نوازنده یا خواننده باشد یا حتی در حوزه ی موسیقی کار کرده باشد. تشخیص صدای دو خواننده از یکدیگر و بیان تفاوت های آن ها از ویژگی این افراد است. به طور کلی کسانی که از این هوش بر خوردارند به زیر و بم آهنگ ها و ریتم صداها و نغمه ها حساس هستند و به آن ها توجه می کنند.

هوش جسمی – حرکتی

بسیاری از افراد در جامعه ورزش کردن را هوش نمی دانند و فقط و فقط درس خواندن و کسب مدرک های تحصیلی را هوش می دانند اما همه ی این افراد اشتباه می کنند.

هوش جسمی – حرکتی به توانایی کنترل حرکات بدن و دستکاری ماهرانه اشیا اشاره دارد. همه ی ما به هنگام نشستن، بلند شدن، راه رفتن و بسیاری از حرکات روزانه از این نوع هوش بهره می گیریم.

ژیمناستیک کارهای ماهر و ورزشکاران حوزه های مختلف سرشار از این هوش می باشند. علاوه بر آن ها جراحان نیز هوش بالایی در این زمینه دارند زیرا به کنترل و تنظیم دست و فکر می پردازند.

هوش میان فردی

هوش میان فردی چیزی بزرگ تر از هوش هیجانی است . به توانایی ارتباط برقرار کردن و خوب درک کردن دیگران است. افرادی که سنگ صبور دیگران هستند حتماض از این هوش بر خوردارند.

بیشتر بخوانید:  هوش هیجانی چیست؟

هوش درون فردی

در بیانی بسیار ساده هوش درون فردی یعنی درک کردن خود و استفاده از خود شناسی. افراد اگر از این نوع هوش برخوردار نباشند هیچ گاه نمی توانند اهداف زندگی خود را انتخاب کنند. نمی توانند مستقل باشند. اما در مقابل اگر هوش درون فردی در شما وجود داشته باشد خوبی و عیب های خود را می دانید و یک چهره از خودتان در ذهنتان دارید.

هوش طبیعت

بسیار ساده و زیبا می توان گفت کسانی که می توانند طبیعت را بفهمند و از آن لذت ببرند سرشار از هوش طبیعت هستند.

هوش انسانی

نوعی هوش که مختص انسان است. بسیاری محققان این هوش را با نام هوش معنوی بیان کرده اند.

 

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

2 کامنت برای "کدامیک از انواع هوش را می شناسید؟"

به من اطلاع بده
avatar
نمایش بر اساس:   جدیدترین ها | قدیمی ترین ها | محبوب ترین ها
امید معظمی گودرزی
مهمان

خیلی مطلب جالبی. همیشه فک میکردم داشتن یه سری استعدادهای خاص دلیل باهوش بودنه. ممنونم از مطلب جالبتون

wpDiscuz