اشتباهاتی که استارتاپ ها را از بین می برد! بی شک بسیاری از افراد جامعه که در دانشگاه

اینفوگرافیک : اشتباهاتی که استارتاپ ها را از بین می برد!

48
0
اشتراک گذاری :
اشتباهاتی که استارتاپ ها را از بین می برد!

برای مشاهده ی اینفوگرافیک به صورت واضح تر بر روی آن کلیک کنید.

بی شک بسیاری از افراد جامعه که در دانشگاه، محل کسب و کار، مدارس و مغازه این واژه را شنیده اند. اما به راستی استارتاپ چیست؟ معنی و مفهوم آن به چه صورت است و در کجا کاربرد دارد.

استارتاپ چیست؟

استارتاپ یا استارت آپ از واژه ی انگلیسی Startup گرفته شده است و اگر بخواهیم آن را به طور مستقیم به فارسی ترجمه کنیم، می توان نوپا را برای ترجمه آن در نظر گرفت.

تعاریف نادرست از استارتاپ

بسیاری از موارد تعاریف نادرستی از استارتاپ بیان می کنند. به طور مثال استارتاپ را یک رویداد کارآفرینی می دانند یا یک وبسایت یا نرم افزار می دانند در مواردی هم آن را یک شرکت یا موسسه در حال درآمد زایی در نظر می گیرند، اما همه این تعاریف نادرست است.

تعریف نویسندگان و محققان از استارتاپ

بسیاری از نویسندگان و پژوهش گران که در این حوزه فعالیت دارند مانند استیو بلنک بر این باورند که «استارتاپ یک سازمان موقتی است که با هدف یافتن یک مدل کسب و کار تکرار پذیر و مقیاس پذیر بوجود آمده است.»

پس با توجه به این تعریف استارتاپ سازمانی است که به طور موقت شکل می گیرد و برای اینکه یک مدل کسب و کار جدید شکل دهد، فعالیت می کند.

همانطور که مشاهده می شود در این تعریف تاکید بر حوزه ی فعالیت خاصی ندارد و صرفاً به کسب و کار اشاره می کند اما به علت فعالیت بیشتر استارتاپ ها در حوزه ی تکنولوژی و فناوری اطلاعات، گاهی این ذهنیت به وجود می آید که استارتاپ باید در این حوزه ها باشد ولی باز هم این دیدگاه نادرست است.

در سال های اخیر شاهد رشد استارتاپ ها در ایران بوده ایم که توسط دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود و در حوزه های مختلف سبب به اجرا در آمدن ایده های نوپا می شود.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz