از حال بد به حال خوب (شناخت درمانی) - بهینگی

از حال بد به حال خوب (شناخت درمانی)

144
0
اشتراک گذاری :
از حال بد به حال خوب (شناخت درمانی)

از حال بد به حال خوب
نوشته دیوید برنز

 

این کتاب از آن دسته کتاب‌هایی هست که به‌عنوان مرجع شناخته می‌شود و داشتن آن برای هر کس ضروری و مفید هست. کتاب از حال بد به حال خوب درباره‌ی روشی انقلابی برای درمان افسردگی است که «شناخت‌درمانی» نامیده می‌شود. کلمه‌ی «شناخت» به مفهوم اندیشه یا درک است. شناخت‌درمانی مبتنی بر نظریه‌ ساده‌ای است که می‌گوید به‌جای حوادث بیرونی، افکار و طرز تلقی‌های شماست که روحیه‌ی شما را شکل می‌دهد.

محتوای کتاب

بخش دوم این کتاب به شرح نمونه‌هایی از مشکلات نوجوانان و درمان آن‌ها که به سه حیطه خانواده، همسالان، مدرسه و فعالیت‌های آموزشی مرتبط‌ اند، اختصاص دارد. حتماً متوجه شده‌اید که در هنگام ناراحتی، از خود و از جهان برداشت بدبینانه می‌کنید. در حالت افسردگی ممکن است بگویید: «بی‌فایده است، من بازنده هستم، دیگر رنگ شادی را نخواهم دید.» در نگرانی و هراس احتمالاً این فکر به ذهنتان می‌رسد: «اگر کنترلم را از دست بدهم و سقوط کنم چه اتفاقی خواهد افتاد؟» هنگام بحث با همسرتان ممکن است به خود بگویید: «چه خودخواه، چه ازخودراضی.» باآنکه افکار منفی به‌تنهایی اغلب اشتباه و غیرمنطقی هستند، به‌گونه‌ای فریبکارانه واقع‌بینانه به نظر می‌رسند؛ به‌طوری‌که گمان می‌کنید وضع به همان بدی است که به نظر می‌رسد.

از حال بد به حال خوب

رویکرد شناختی ـ رفتاری

در این کتاب جهت تعیین اهداف موردنظر در درمان هر مشکل، یک رویکرد شناختی ـ رفتاری به کار گرفته‌شده است که توصیه‌هایی برای به کار گرفتن روش‌های درمانی مناسب را نیز در برمی‌گیرد.

امید است که با خواندن این کتاب روحیه خود را بشناسیم و بدانیم چگونه اوضاع روحی خود را تشخیص دهیم و به کار ببندیم. یاد بگیریم روش احساسی خود را تغییر بدهیم و فکری سالم داشته باشیم. بتوانیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم و از اضطراب و نگرانی‌های اجتماعی به دورباشیم. بدانیم داروها به‌تنهایی و بدون شناخت روحیه ما درمانی ندارند.
اگر تصمیم گرفتید که این کتاب را تهیه کنید حتماً ترجمه آقای قراچه داغی را تهیه کنید

دسته‌بندی: روانشناسی
عنوان: از حال بد به حال خوب (شناخت درمانی)
موضوع: شناخت درمانی
نویسنده: دیوید برنز
مترجم: مهدی قراچه داغی

چاپ: ۳۹
سال انتشار: ۱۳۹۵
تعداد صفحات: ۶۳۹

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz