کارسپاری و تمرکز بر مهارت ها؛ آشنایی با مهارت تفویض اختیار - بهینگی

کارسپاری و تمرکز بر مهارت ها؛ آشنایی با مهارت تفویض اختیار

اشتراک گذاری :
کارسپاری و تمرکز بر مهارت ها؛ آشنایی با مهارت تفویض اختیار

زمان پربهاترین منبع در اختیار شماست. خبر خوش این است که روزانه ما فرصت برابر و یکسانی برای انجام هر کاری داریم. با توجه به این امر مهم، چگونه بعضی افراد در مقایسه با افراد دیگر کار بیشتری انجام می دهند؟
پاسخ این سوال چندان مشکل نیست. چرا که همه مردان و زنان این موضوع را به خوبی آموخته اند که در زمان کمتر، کار بیشتری را می توانند انجام دهند. آن ها به واسطه درک این راهکار خواهند توانست به انجام کارهای بیشتری در طول زمان کمتر، مسلط شوند. شما می توانید به طرق مختلف از زمان استفاده بهینه و بیشتری داشته باشید.
بر انجام فعالیت های پرارزش و سودآورتان تمرکز کنید.

بهینگی در مطالب قبلی خود در این حوزه درباره این که چگونه میان کارهای پرارزش و کم ارزش خود تمایز قائل شوید، بحث کرده است. از قانون پارتو کمک بگیرید، با موضوع نرخ ساعتی به واسطه شناخت و شناسایی فعالیت های پرارزش تان آشنا شوید و فعالیت های کم ارزش را به دیگران محول سازید. با موضوع تفکر روی مبدا صفر برای حذف یا کنار گذاشتن فعالیت هایی آشنا شدید که باید قبل از هرگونه فعالیت تجاری جدی، آن ها را شناسایی نمایید. تفویض اختیار موثر و مفید به شما این فرصت را می دهد تا وقت خودتان را صرف انجام کارهایی کنید که بیشترین تاثیر را بر زندگی و تجارت تان بر جای می گذارد.

بر انجام کارهایی که مهارت دارید دقت و تمرکز کنید و مابقی کارها را به دیگران محول سازید

شما باید کارهایی را که بهتر از دیگران انجام می دهید و نسبت به انجام شان مهارت دارید، تمرکز و دقت کنید و خودتان آن ها را انجام دهید و مابقی کارها را به دیگران واگذار نمایید. البته این احتمال نیز وجود دارد که اگر کارهایی را که شما در آن بهترین می باشید به دیگران محول نمایید، توسط آن ها نرخ ساعتی خودتان را پرداخت کنید.

هر مسئولیتی را که دیگران قادرند با دریافت پولی کمتر از نرخ ساعتی شما انجام بدهند به دیگران واگذار نمایید. به عنوان مثال، اگر هدف تان کسب ۱۰۰ هزار دلار درآمد در سال است هر کاری را که دیگران با دریافت کمتر از ۵۰ دلار در ساعت انجام می دهند محول سازید تا فرصتی مناسب در انجام کارهایی پیدا کنید که در ساعت ۵۰ دلار یا حتی بیشتر مزیت و سود دارند. اگر به انجام کارهایی با درآمد کمتر از ۵۰ دلار در ساعت بپردازید سرمایه گذاری خوبی در وقت و انرژی خود نداشته اید.کارسپاری و تمرکز بر مهارت ها؛ آشنایی با مهارت تفویض اختیار

کارها را به افرادی محول کنید که از صلاحیت شایسته ای برخوردار باشند

پس از آن که تصمیم گرفتید تا انجام چه کارهایی را به دیگران واگذار نمایید؛ باید قادر باشید شخصی را انتخاب کنید که توانایی و صلاحیت انجام آن کارها را داشته باشد. اگر کار مهمی را به کسی محول کنید که توانایی انجام دادن آن را نداشته باشد مسلما او نیز قادر به انجام آن کار به خوبی نخواهد بود و شما نیز به واسطه این انتخاب نامطلوب تان ناراحت خواهید شد.

البته تمامی این حرف ها به این معنا نمی باشد، اما باید فرد از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشد تا بتواند کارهایی را در حد مطلوب و مناسب انجام بدهد. فرد یا افرادی را که انتخاب می کنید باید از روی دقت و تمرکزتان در مفید بودن شان باشد تا بتوانند به واسطه تلاش شان هم به سود کسی که او را انتخاب می کنید تمام شود و هم به نفع شما باشد.

کار مورد نظرتان را با دقت تعریف و ارزیابی کنید

به نتیجه ای که قصد دارید به آن برسید دقیق شوید. حال این سوال را پاسخ دهید: در زمانی که انجام کاری را به دیگران محول می سازید چه انتظاراتی دارید؟ انتظارات خودتان را با فردی که انتخابش می کنید در میان بگذارید. بعد از او تقاضا کنید تا انتظارات شما را به زبان آورد تا مطمئن شوید که او خواسته شما را درک کرده است. اگر احساس نمودید که او دقیقا متوجه مطالب موردنظرتان نشده است، باید بتوانید اختلاف نظر خود و سوء برداشت او را شرح دهید تا او بتواند برداشت درستی از حرف های شما داشته باشد.کارسپاری و تمرکز بر مهارت ها؛ آشنایی با مهارت تفویض اختیار

در این میان اگر او به دقت و به طور مطلوب متوجه حد و اندازه انتظارات شما نشد باید به این نتیجه برسید که او در انجام دادن کاری که شما از او می خواهید موفق نخواهد شد. بعلاوه، زمانی را صرف کنید و علت مهم بودن این کار را توضیح دهید. به این نکته توجه داشته باشید که تنها حرف زدن در انجام کاری که او قرار است انجام دهد بدون آن که به علت آن توجه کند کافی نخواهد بود؛ زیرا شما باید کاری کنید که علاقه مندی او نسبت به کار موردنظرتان جلب و متمرکز شود. وقتی او به اهمیت کاری که باید انجام دهد پی ببرد مسلما با علاقه و انگیزه بیشتری آن کار را انجام می دهد.

بیشتر بخوانید:  تئوری های انگیزش : روشهای مختلف انگیزش در سازمان

زمان پایان کار را تعیین نمایید

برای تکمیل شدن کاری که آن را تفویض می کنید، حتما باید یک زمان مشخصی را تعیین نمایید و هرگز مبهم حرف نزنید؛ چرا که ابهام منجر به طولانی شدن زمان تکمیل یا حتی عدم تکمیل آن به درستی می شود. مثلا اگر بگویید: ” تا یکی از روزهای هفته آینده ” یا ” هر زمان که فرصت کردی ” نه به خودتان کمک می کند و نه به فردی که قصد دارد آن کار را انجام دهید.
پیشرفت کارتان را اندازه بگیرید.

اندازه گیری پیشرفت کار به واسطه بررسی نحوه انجام کار بسیار حائز اهمیت است. چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟ شما می بایست وسیله ای را برای اندازه گیری پیشرفت کاری که آن را تفویض اختیار کرده اید را لحاظ نمایید.کارسپاری و تمرکز بر مهارت ها؛ آشنایی با مهارت تفویض اختیار

در مورد منابع به توافق برسید

باید اطمینان داشته باشید که فرد موردنظر شما از منابع کافی و لازم برای انجام دادن کار برخوردار است. شما می خواهید کاری را که به شخص دیگری تفویض نموده اید به بهترین نحو انجام شود و حتی در آن کار نیز موفق شوید. به همین خاطر تنها راه حاصل شدن این موفقیت این است که علاوه بر آن که کارتان را به درستی به شخص ماهری واگذار می کنید و خودتان نیز به انجام کارهای مهم تر می پردازید، باید منابع مشخصی را تعیین کرده و در برخورداری از آن نیز به توافق نظر برسید.

درباره نتایج حاصل از کار به توافق برسید

شما قصد دارید شخصی که کارتان را انجام می دهد به چه نتایجی دست یابد؟ آیا او از خواسته شما دقیقا آگاه است؟ آیا نتایج مورد نظر شما نیز برای او اهمیت دارد؟ آیا به او انگیزه کافی می دهد؟ در این میان هرگز لازم نیست که نتایج کار او فوق العاده باشد؛ اما مهم این است که احساس کند کار معناداری را انجام می دهد. از سوی دیگر، اگر نتایج کارش مطابق میل و خواسته شما نباشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا نتایج کار برای آن شخصی که شما انتخابش نموده اید مهم و قابل توجیه است؟ بنابراین شما باید درباره نتایج کارتان با او بدون هیچ رودربایستی حرف بزنید.

به توصیه ها و نظرات او توجه کنید. آنچه را که به او تاکید و سفارش می کنید از جمله مطالبی هستند که برای شما نیز اهمیت دارند. مهم این است که روی مواردی به توافق نظر برسید که مهم و معنادار می باشند.

موضوع تفویض اختیار را به صورت مکتوب در بیاورید

قبل از این که فرد مورد نظر به انجام دادن کارتان مشغول شود یکی از اقدامات مهمی که باید انجام دهید این است که موضوع تفویض اختیار کردن کار را به او مکتوب کنید و بعد شما و او نیز آن را امضا کنید. از نظر روانی این اقدام مهمی است که موجب ایجاد تعهد و ضمانت نسبت به انجام کار خواهد شد.کارسپاری و تمرکز بر مهارت ها؛ آشنایی با مهارت تفویض اختیار

نوشتن یک توافق نامه در زمان تفویض اختیار موجب ارزش گذاری روی آن شخص و کارتان می شود و این گونه متوجه خواهید شد که آیا شما و آن شخص از همخوانی کافی در توافق نامه برخوردار می باشید یا خیر! اگر پیش نویس توافق نامه اولیه کامل نباشد و نظرات تان را در حد مورد قبول بیان نداشته باشد، نباید تعجب کنید. به جای آن که ناراحت شوید، از این موضوع خوشحال باشید که وجه تفاوت در این مرحله بروز داده شده است. به این نکته باید به دقت توجه داشته باشید که این وظیفه شماست که اطمینان داشته باشید کسی که انجام دادن کاری را به او تفویض می کنید از توانایی و مهارت کافی برای انجام کار برخوردار باشد و بتواند آن کار را به بهترین نحو طی کسب سود مناسب انجام دهد.

بیشتر بخوانید:  چگونه شاخص های کلیدی عملکرد را برای ارتقا سود و بهره وری تعریف کنیم؟

هر آن چه را که انتظار دارید بررسی و بازرسی نمایید

باید مراقب باشید که انجام دادن کاری را که به دیگران واگذار می کنید، نباید منجر شود تا بعد موضوع را به حال خود رها سازید یا آن را فراموش کنید؛ چرا که این رفتار موجب عدم مسئولیت پذیری آن شخص خواهد شد. محول کردن کارها به دیگران، چشم پوشی از مسئولیت خود نیست؛ بلکه شما باید به کمک وسایل مختلف و از همه مهم تر با مراجعه به تقویم پیشرفت کارتان را مدنظر داشته باشید و آن را مورد بررسی و بازرسی قرار دهید. ابزاری را برای اندازه گیری پیشرفت کار تهیه کنید. در این صورت خواهید توانست در زمان وقوع مشکل به موقع با آن برخورد کنید تا منجر به ایجاد مشکلات جدی نشود.

سخن پایانی

صلاحیت و توانایی شخصی که کاری به او محول شده است را در این زمینه که از این اصول چگونه استفاده شود در نظر بگیرید تا بتوانید ایفای نقش او را در پیاده سازی مسئولیتش بررسی نمایید.
از دامی که بسیاری از کارفرمایان در آن گرفتار می شوند امتناع نمایید. اگر در دایره و محدوده کاری خود احساس کردید که در میان کارمندان تان کسی را ندارید که کارتان را به او واگذار کنید هرگز از انجام آن کار چشم پوشی نکنید؛ زیرا همیشه این امکان وجود دارد که از منابع خروجی بهره و سود زیادی ببرید. کارفرمایان موفق همیشه از منابع خارجی استفاده های بهینه می کنند. شما می توانید کارتان را به یک شخص مشخص که بیرون از سازمان شما فعالیت دارد محول سازید البته در زمانی که قرارداد کتبی میان خود و او سازماندهی کنید.

اگر به این باور رسیدید که زحمت و خستگی انجام دادن این کار بیش از فایده آن است باید این کار را به صورت امتحانی انجام دهید. در این میان توجه داشته باشید که تفویض اختیار مفید، نیازمند صرف زمان است. شما باید مطمئن باشید اگر به اندازه کافی تلاش کنید خواهید توانست در این کار موفق شوید.

با گوشی اسکن کنید
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5

میانگین امتیاز 5٫00 از 5 با 1 رای
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz