10 آرزوی خانواده های اوتیسم - بهینگی

۱۰ آرزوی خانواده های اوتیسم

31
0
اشتراک گذاری :
10 آرزوی خانواده های اوتیسم : با خانواده های اوتیسم چگونه رفتار کنیم؟

تاکنون در بهینگی مطالب مختلفی در خصوص اوتیسم منتشر کرده ایم. از نشانه ها و تشخیص اوتیسم، تاثیر موسیقی و بازی درمانی بر کودکان اوتیسم، و افسردگی و خستگی های خانواده اوتیسم گفته ایم. در این مطلب قصد داریم به طور ویژه تلنگرهایی را مطرح کنیم برای اطرافیان خانواده های اوتیسم. گویی که آنچه در این مطلب عنوان میشود، ۱۰ آرزویی است که خانواده های اوتیسم از اطرافیان خود دارند. این مطلب را از زبان خانواده های اوتیسم نوشته ایم، بد نیست به دقت بخوانیم!

در برابر خانواده های اوتیسم عادی باشید

۱ -مردم وقتی اطراف فرزندان ما هستند، نیازی نیست احساس عجیبی داشته باشند، بله، شاید لازم باشد آن ها اندکی متفاوت با او رفتار کنند اما من آرزومندم که آن ها رفتار عجیبی نداشته باشند.

۲-کودکان اوتیسم با هم متفاوت هستند.

۳-مردم فکر می کنند چون فرزند من شبیه هیچ فردی در طیف اوتیسم نیست، پس اوتیسم نیست.

10 آرزوی خانواده های اوتیسم : با خانواده های اوتیسم چگونه رفتار کنیم؟

بیشتر بخوانید:  چرا دوستان خیالی کودکان، والدین را نگران می کند؟

کودکان اوتیسم را دوست داشته باشید

۴- این کودکان دوست داشتنی هستند، به عشق احتیاج دارند. آن ها فوق العاده اند و خنده را بر لب کسانی که دوستشان دارند می آورند.

۵- اطلاعات در مورد یک کودک اوتیسم هیچ مفهوم خاصی ندارد. آن ها با هم بسیار متفاوت هستند. لطفا به من نگویید فرزندم با سایر کودکان طیف اوتیسم متفاوت است.

۶- بعضی از کودکان با نیازهای ویژه (از جمله کودکان اوتیسم) باهوش، خلاق و متفکر هستند. ممکن است این مساله در همه زمان ها آشکار نباشد، اما مغز آن ها متفاوت کار می کند.

شاید کمی همدلی بهترین عکس العمل در برابر کودکان اوتیسمی باشد

۷- اگر دختر من صداهای عجیب و غریب در می آورد، راحت باشید و به او نگاه کنید. او این صداها را صرفا به این علت که هیجان زده است در می آورد. لطفا با دهان باز از تعجب به او نگاه نکنید.

10 آرزوی خانواده های اوتیسم : با خانواده های اوتیسم چگونه رفتار کنیم؟

۸- اگر شما کودک من را در مغازه ی خوار و بار فروشی مشاهده کنید، او ممکن است سرش را به جایی بکشد، گوشه ی لباسش را بجود و یا دور خودش بچرخد. او مضطرب است، من او را سرزنش نمی کنم, پس لطفا جوری به من نگاه نکنید که انگار باید این کار را انجام دهم. او نمی تواند بدنش را کنترل کند اما سعی می کند تا حدی بر آنچه از محیط احساس می کند غلبه کند.

۹- برای قضاوت کنندگانی که فکر می کنند من رفتار های عجیب کودکم را نمی بینم: من به دنبال اندکی همدلی هستم، قضاوت نکنید، درک کنید که محیط اطرافش تاثیر زیادی بر او می گذارد.

۱۰- لطفا کودکان ما را همان گونه که ما کودک شما را می پذیرم، قبول کنید.

با گوشی اسکن کنید
"یک ستاره""دو ستاره""سه ستاره""چهار ستاره""پنج ستاره!"

اولین امتیاز را شما بدهید
Loading...

نویسندگان:
ترتیب پیشنهادی بهینگی برای اوتیسم :

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

به من اطلاع بده
avatar
wpDiscuz